ASUS GTX 960 STRIX Recenzia


Grafické procesory NVIDIA Maxwell™, ktoré nájdeme v najprogresívnejších grafických kartách, zaistia užívateľovi výkon a najnovšie technológie, aby si mohol vychutnať najrýchlejší, najplynulejší a najintenzívnejší herný zážitok. Najnovší prírastok do radu Maxwell – GeForce GTX 960 – je dokonalým upgradom pre každého, kto chce zažiť hranie Maxwell nadchádzajúcej generácie.

 

ASUS-STRIX-GTX-960

Zvýšený výkon
Vychutnaj si progresívnu hru, ktorá je o 60% rýchlejšia a dvakrát výkonovo efektívnejšie než karta predchádzajúcej generácie. Uvoľni ohromný potenciál pretaktovania tejto grafickej karty a posuň výkon ešte vyššie. Navyše je GTX 960 vybavená vyhladzovaním (anti-aliasing) MFAA, zaisťujúcim najplynulejšie a najjasnejšie obrazy.

Neuveriteľná grafika
GeForce GTX 960 prichádza nabitá výnimočnými grafickými technológiami, po ktorých by mali všetci hráči túžiť. Technológia Voxel Global Illumination (VXGI) zrýchľuje dynamiku osvetlenia a zaistí žiarivú grafiku, ktorá Ťa pohltí, a technológia Dynamic Super Resolution zaistí rozlíšenie až do kvality 4K – a to dokonca aj na displejoch 1080p.

15GTX hranie
Streamuj hry zo svojho PC s GeForce GTX a prenes ich na prenosné NVIDIA Shield zariadenie, vybavené technológiou NVIDIA GameStream™. Zabezpeč si monitory s plnou podporou NVIDIA G-SYNC™, zaisťujúce maximálne plynulý priebeh hry bez trhania. Poklepaním na GeForce Experience™ automaticky získaš najnovšie ovládače a jediným klepnutím optimalizuješ nastavenia hry. Máš dokonca možnosť zachytiť svoje vrcholové momenty pri hre pomocou NVIDIA ShadowPlay™ a potom ich zdielať s priateľmi.

Dokonale tiché chladenie DirectCU II O 30 % nižšie teploty. Nerušené hranie.
Exkluzívna technológia chladenia DirectCU II svojou účinnosťou oveľa prekonáva referenčné riešenie, keďže ako prvá na svete využíva 10 mm tepelné trubice, ktoré dokážu od GPU odviesť o 40 % viac tepla. Toto vyhotovenie sa zároveň vyznačuje o 220 % väčšou plochou na odvod tepla: to znamená, že pri rovnakom výkone zaznamenáte o 30 % nižšie teploty a 3× nižšiu hlučnosť než v prípade referenčného riešenia. Vďaka tomu si budete môcť vychutnať vysoko stabilné hranie s minimálnou hlučnosťou.

Strix verzia
Strix dopĺňa ponuku svojich predností systémom chladenia s technológiou bezhlučného ventilátora (0 dB). Hoci pri hraní vyžadujete absolútny pokoj, už si nemusíte odopierať ani také herné bomby ako League of Legends® alebo StarCraft® – ak teplota GPU nepresiahne nastavené hodnoty, ventilátory zostanú nečinné.

Okamžité streamovaimg_0822nie obsahu online
GPU Tweak je nástroj na streamovanie, ktorý vám umožňuje zdieľať dianie na obrazovke v reálnom čase – ostatní tak budú môcť sledovať vašu hru v priamom prenose. Do streamovaného videa je navyše možné vložiť posúvaný text, obrázky či statické zábery z webovej kamery.

 

 

 

 

 

 

Jadro:
NVIDIA® GeForce® GTX 960

Frekvencia jadra:

1228 MHz (1253 MHz v režime Boost) – základná frekvencia
1291 MHz (1317 MHz v režime Boost) – pretaktovaná frekvencia

Rozhranie:

PCI Express 3.0 x16

Max. rozlíšenie:

3840 x 2160

Pamäť:

2 GB GDDR5
128-bitová zbernica
Rýchlosť pamäte: 7200 MHz

Rozhranie:

1 x DVI-I
1 x HDMI 2.0
3 x DisplayPort 1.2

Chladenie:

Aktívne – 2 ventilátory

Spotreba:

Výrobca neuvádza

Podpora:
Výrobca neuvádza

Rozmery:

215,2 x 121,2 x 40,9 mm
Dvojslotová

Príslušenstvo:

1 x DVI <-> VGA adaptér
1 x CD s ovládačmi
ASUS GPU Tweak softvér

 

 

20

19img_0822asus-strix-gtx960-dc2oc-2gd5_pcb-100563776-orig20005748340700

Komentáre:

Komentárov