Vodou chladená Titan X „Ultra“ ako odpoveď na R9 390X WCE


AMD Radeon R9 390X/WCE ešte nie sú vydané a už sa objavujú prvé špekulácie o konkurencii v podobe vodou chladenej GeForce Titan X…

GeForce Titan X od nVidie je aktuálne jedna z najvýkonnejších a najdrahších grafických kariet na trhu. Kvôli veľmi vysokej cene okolo 1180 € je ale zaujímavá iba pre malú časť zákazníkov. nVidia zároveň nepovoľuje výrobcom grafických kariet zmeniť referenčný chladič alebo pracovné frekvencie.

Je však otázne ako dlho si túto výkonnostnú pozíciu udrží. Podľa zverejnených obrázkov má byť R9 390X výkonnostne mierne pod R9 295X2, čo by znamenalo priame ohrozenie Titan X za oveľa atraktívnejšiu cenu. Vodou chladená „WCE“ by mohla byť ešte výkonnejšia. Podľa najnovších informácií pracuje preto nVidia tiež na vodou chladenej Titan X, so špekulatívnym názvom Titan X „Ultra“.

titanultra

 

možný vzhľad GeForce Titan X „Ultra“, zdroj obrázku gdm.or.jp

Ako chladič má byť použitý G Master Hydro. Hybridný „AiO“ chladič s vodným blokom pre GPU a vzdušným chladením pre napäťové regulátory. Podľa Bits & Chips má umožniť až o ~250 MHz vyššie pracovné frekvencie jadra, čo by znamenalo maximálne ~1325 MHz boot pre jadro GM200. Rovnaké jadro ako má Titan X, s rovnakým počtom pracovných jednotiek (3072 cuda procesorov, 192 TMUs a 96 ROPs). Vďaka tomu by mala vedieť „Ultra“ verzia výkonnostne poraziť Radeon R9 390X WCE. Čo sa z týchto špekulácií potvrdí, nie je samozrejme isté.

Zdroj: bitsandchips.it, wccftech.com

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár