AMD pridáva vodné chladenie ku svojím 8 jadrovým CPU série FX-9000


V júni vydalo AMD vysoko výkonné 8 jadrové procesory s taktami 4,4 a 4,7 GHz. Pretaktovanie týchto kúskov malo za n8sledok významné zvýšenie spotreby energie a vyžarovanie tepla, čo viedlo AMD k odporúčaniu použiť pre ne vodné chladenie.

Prvé procesory série FX-9000 boli dodávané v OEM počítačoch, ktoré prichádzali už s vodným chladením, lenže kit vodného chladenia nebol súčasťou krabicovej verzie (FD9370FHHKWOF a FD9590FHHKWOF). A tak si zákazníci museli dodatočne zadovážiť ku už aj tak drahému CPU vodné chladenie. To sa však čoskoro zmení, pretože AMD plánuje predávať sériu FX-9000 už s kitom vodného chladenia. V niektorých amerických obchodoch si je možné tieto nové verzie už predobjednať.

 

Ilustračný obrázok
Krabicové verzie týchto procesorov budú mať identifikačné čísla končiace „WOX“. Doterajšie modely mali identifikačné číslo končiace „WOF“. S akým vodným blokom AMD vybaví svoje novinky nie je zatiaľ jasné, nakoľko oficiálna správa od AMD nebola zatiaľ vydaná. Podľa doposiaľ dostupných správ by sa mala cena noviniek mierne navýšiť vďaka pribalenému „vodníkovi“.

Zdroj: cpu-world.com

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár