Apple a Google odstránili aplikáciu InstaAgent. Kradla totiž stovky hesiel


Obe spoločnosti sa rozhodli okamžite stiahnuť InstaAgent zo svojich obchodov s aplikáciami. Najpopulárnejší klient Instagramu totiž kradol heslá užívateľov a nahrával fotky bez ich vedomia.
Na hrozbu upozornil iOS developer David L-R na svojom Twittrovom účte. Podľa jeho zistení aplikácia InstaAgent ukladala prihlasovacie mená a heslá užívateľov v nešifrovanej podobe a odosielala ich na neznámy server. 
Google zareagoval okamžite a ihneď stiahol aplikáciu z vlastného obchodu, ľuďom v Apple to trvalo o niečo dlhšie, no napokon sa rozhodli pre rovnaké riešenie. Vývojári Instagramu upozorňujú užívateľov, aby nevyužívali žiadne aplikácie tretích strán. Hlavným dôvodom je ochrana osobných údajov a znemožnenie ich zneužitia, čo sa stalo práve v tomto prípade. Aplikácia InstaAgent lákala užívateľov na extra možnosti, jednou z nich bola možnosť vidieť, kto si prezeral váš profil.
 
 
Aplikácia je teda úspešne siahnutá z obehu, no narušených bolo niekoľko tisíc účtov. Najviac ohrození budú pravdepodobne užívatelia z Veľkej Británie a Kanady, kde bola aplikácia InstaAgent na prvom mieste v rebríčku medzi bezplatnými aplikáciami pre iOS. 
Ak používate spomínanú aplikáciu vo vašom zariadení, odporúčame ihneď zmeniť vaše pôvodné heslo za nové.
 
Zdroj: theverge

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár