BMW navrhlo počítač pre ASRock 1


Netradičná spolupráca dvoch firiem pôsobiacich na rozličných trhoch, vyústila do zaujímaveho spoločného projektu.

Štúdio DesignworksUSA patriace pod značku BMW sa každoročne zúčastňuje veľtrhu Computex v Taipei a ani tento rok nebol výnimkou. DesignworksUSA má bohaté skúsenosti v oblasti technologického dizajnu, tak pre svojho nového klienta ASRock navrhlo herný počítač s kódovým označením M8. Spolupráca začala v roku 2012, keď ASRock poveril štúdio vytvorením kompaktného počítača, ktorý mal byť prvým počítačom typu SFF (Small Form Factor).

 


Zdá sa, že spolupráca sa podarila a ako vidno, dizajn je unikátny. Počítač je možné uložiť vertikálne, alebo horizontálne. Hlavným zámerom bolo, aby základná doska bola dobre viditeľná. Dizajnéri preto zvolili čiastočne priehľadnú bočnicu a robustné púzdro. Bočnice sú magnetické a teda sa dajú rýchlo odmontovať. Zaujímavo je vyriešený predný ovládací prvok s názvom A-command s OLED displejom, kde sa zobrazujú údaje ako sú teplota procesora, dátum a čas, aktuálne využitie systému, je ním možné ovládať hlasitosť a výkon ventilátorov.

 


Integrované rukoväte po rohoch skrinky, sú zároveň aj stojanmi. Dizajnéri nedbali len na vzhľad, ale vyriešili aj prúdenie vzduchu pre optimálne vetranie. Výkon ventilátorov je možné nastaviť v troch režimoch: rýchly, štandartný a ekologický. Čo nás ale zaujíma, je špecifikácia a tá je doposiaľ neznáma. Vieme len to, že má WiFi 802.11 a/c, Bluetooth 4.0 a štvorjadrový procesor Creative SoundCore 3D.

 

Dostupnosť a cena nie sú zatiaľ známe.

 

 

Zdroj: bmwgroup.com

Komentáre:

Komentárov


Zanechať komentár

Jedna myšlienka “BMW navrhlo počítač pre ASRock