Facebook chce snoriť v našich fotkách a zdieľať ich


Najväčšia sociálna sieť testuje funkciu Photo Magic, ktorá v smartfóne používateľa prehľadá nafotené fotky a ak je na niektorých označený priateľ, bude chcieť, aby ich používateľ zdieľal s daným priateľom.

Sociálna sieť Facebook údajne testuje nový nástroj nazvaný Photo Magic, ktorý bude prechádzať všetkými nafotenými fotkami v smartfóne a ak na niektorých objaví označeného priateľa z Facebooku, pošle používateľovi notifikáciu, aby danému priateľovi fotku poslal cez Messenger. Tvrdí to portál BuzzFeed, ktorý o Photo Magic informoval začiatkom týždňa.
 
 
Photo Magic-u umožni snorenie vo vašich nenahratých fotkách Facebook Messenger, ktorému to budete zrejme musieť odsúhlasiť pri inštalácii. Na identifikáciu označených priateľov bude nástroj používať algoritmus na rozpoznávanie tvárí, aby našiel zhodu s osobami na fotke s ľuďmi na Facebooku. Keď sa takáto zhoda nájde, bude používateľovi zaslaná notifikácia aby hneď zaslal fotku danému priateľovi. Urobiť sa tak bude dať priamo z notifikácie bez otvorenia Facebook či Messenger aplikácie.
 
Nástroj by mal pracovať trochu inteligentne a nezašle používateľovi notifikáciu pri každom nájdení zhody. Facebook sa údajne momentálne snaží nájsť rovnováhu medzi otravovaním používateľov a zasielaní notifikácii v rozumných časových intervaloch.
 
Portál BuzzFeed uvádza, že Photo Magic funkcia je už v týchto dňoch distribuovaná používateľom s Android zariadeniami v Austrálii. V najbližších dňoch však dorazí aj na iOS. Na Android zariadeniach sa vyhľadávanie vo fotografiách bude diať zakaždým keď používateľ zhotoví novú fotku. Na iOS zariadeniach to bude menej často.
 
Prehľadávanie fotiek a algoritmus na rozpoznávanie tvári však u niektorých ľudí nemusí vyvolávať najlepšie dojmy a môže skôr navodiť pocit z toho, že nás chce Facebook opäť o čosi viac sledovať. Dobrou správou tak je, že sa bude dať Photo Magic funkcia celkom vypnúť.
 
Zdroj: pcworld

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár