Mechanická klávesnica ukrývajúca počítač s Androidom


Na klávesnici s mechanickými spínačmi by nebolo nič zvláštne. Taká, ktorá v sebe ukrýva kompletný počítač je však už menej tradičná.
Klávesnica či vlastne počítač sa volá oneBoard PRO+ a na svedomí ju má čínsky výrobca Acooo. Ak vám zariadenie na obrázkoch vzdialene pripomína ZX Spectrum či Commodore 64, nie ste ďaleko od pravdy. Samozrejme, dizajn zapadá viac do súčasných moderných trendov a vo vnútri netiká procesor s frekvenciou pár MHz.
Princíp je však v podstate rovnaký a pod klávesnicou s mechanickými spínačmi Cherry MX Black sa nachádza Rockchip RK3288 so štvoricou ARM Cortex-A17 jadier na frekvencii 1,8GHz. Grafickou častou je Mali-T764 a klávesnicu/počítač si cez HDMI môžete pripojiť k monitoru či televízii. Celá SoC je navyše umiestnená na samostatnom odnímateľnom module,  ktorý by sa tak po čase mal dať vymeniť za výkonnejší model.
To však samozrejme nie je všetko a výbavu dopĺňajú 2GB RAM a 16GB vstaveného úložiska. V prípade potreby je ho možné rozšíriť o ďalších 32GB cez pamäťové karty. Pre komunikáciu poslúži Bluetooth 4.0 alebo Wi-Fi 802.11ac. Z konektorov okrem HDMI nechýba ani DVI, niekoľko USB portov či výstup pre slúchadlá.
Predinštalovaným operačným systémom je Android 4.4 KitKat. Ak vám však ten nevyhovuje, môžete jednoducho klávesnicu odmontovať a cez USB ju pripojiť k ľubovoľnému počítaču. Ak vás oneBoard PRO+ zaujal môže byť váš už za $299.
Zdroj: techreport

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár