MSI ukázalo prvé základné dosky s USB 3.1 typu C, prídu už v Marci


Spoločnosť MSI ukázala základnú dosku, ktorá by ako prvá mala ponúknuť konektor USB 3.1 typu C s rýchlosťou 10Gbps. Očakávajte ju už v marci.
Hoci bola špecifikácia nového rýchleho rozhrania USB 3.1 s konektorom typu C dokončená ešte v auguste minulého roka, zariadenia s týmto konektorom sme reálne na trhu nevideli. To by sa mohlo zmeniť tento rok čo naznačuje MSI.
msi-z97-typecUSB 3.1 oproti predchodcovi ponúkne dvojnásobnú rýchlosť a spolu s ňou prichádza aj prítomnosť symetrického konektoru typu C. Táto jednoduchá inovácia zabezpečí, že USB kábel nebude potrebné otáčať a užívateľ by mal byť schopný zasunúť ho na prvý krát.
Takýmto konektorom bude na zadnom panely disponovať základná doska MSI Z97A Gaming 6. Spoločnosť o doske viac neprezradila, no podľa obrázkov to vyzerá, že bude patriť do vyššej triedy. Poskytne totiž 3 PCIe sloty (2 z nich vyzerajú byť elektricky zapojené ako x8), až 5 krátkych PCIe x1 slotov a množstvo SATA portov. Už podľa názvu dosky a farebného ladenia je jasné, že doska bude cielená hlavne pre hráčov.
usb31MSI na CES ukázala aj reálne testy výkonu prostredníctvom CrystalDiskMark. Cez USB 3.1 boli na základnej doske MSI X99A Gaming 9 (aj táto doska bude mať USB 3.1) pripojené v RAID 0 dva SSD Intel SSD 730. V takomto zapojení dosiahla sekvenčná rýchlosť skoro 700MB/s a zápis sa pohyboval na úrovni 660MB/s. Treba myslieť aj na to, že ide o jeden z prvých testov a vylepšené ovládače môžu rýchlosť ešte pohnať vyššie.

Prvé dosky s USB 3.1 typu C by malo MSI na trh uviesť už v marci. Pomaly je tak na čase aby aj výrobcovia periférií začali vyrábať svoje produkty s týmto konektorom.
Zdroj: techreport
msi-usb-31-motherboard-computex-2014-custom-pc-review-1 OLYMPUS DIGITAL CAMERA MSI-01 20140604_1719191

Komentáre:

Komentárov