Všetky detaily o nVidia GeForce GTX780


Novinka od nVidie už doslova „čaká za dverami“, veľa neznámeho však o karte už neostalo.NVidia by mala už tento týždeň predstaviť novú grafickú kartu GeForce GTX780, načnúc tak novú sériu so sedemstovkou v označení. Onedlho na to by sa mala objaviť aj GTX770. Poďme však najprv ku najvýkonnejšej verzii novej rodiny.

GeForce GTX780 by podľa doteraz dostupných informácií mala byť grafická karta založená na jadre GK110, teda rovnakom ako nesie GeForce Titan. Na rozdiel od nej ale ponesie iba 12 aktívnych funkčných blokov, čo znamená 2304 stream procesorov (Titan 14 blokov). Pamäť síce bude skresaná na polovičnú kapacitu, šírka dátovej zbernice spájajúca ju s jadrom má ale ostať rovnaká a teda 384 bitov. Spolu s frekvenciou 6GHz by to znamenalo, že GTX780 bude mať k dispozícii rovnako výkonný pamäťový subsystém ako Titan.

Ako je u posledných GeForce zvykom, aj GTX780-ka dostane funkciu GPU Boost, vďaka ktorej môže takt jadra stúpnuť z 863MHz na 900MHZ.Napájanie karty zabezpečí dvojica prídavných konektorov, jeden 8pin a jeden 6pin PCIexpress. Celkové TDP karty má byť stanovené na 250W.


Zdroj: Hermitage akihabara

Po stránke spracovania a plošného spoja sa pozeráme na takmer identickú kópiu modelu GeForce Titan, zmeny budú pravdepodobne len kozmetické.

Prvé neoficiálne testy hovoria o výkone približne 10% pod výkonom GeForce Titan, resp. asi o 20% viac výkonu voči GeForce GTX680. Na skutočné údaje si ale počkáme ešte do štvrtka, kedy by sa malo uvoľniť informačné embargo a zverejnia sa prvé recenzie.

gtx7802 gtx7803

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár