Nvidia predstavila najvýkonnejšiu kartu GeForce Titan X s 12GB VRAM


Spoločnosť nVidia ukázala na Game Developers Conference 2015 najvýkonnejšiu grafickú kartu súčasnosti. Je ňou GeForce Titan X s 12GB pamäťou.
Začiatok marca je nabitý na novinky čomu vďačíme MWC v Barcelone a GDC v San Franciscu, ktoré sa sčasti prelínajú. Práve na druhom menovanom podujatí dnes nVidia prekvapila keď predstavila novú grafickú kartu.
43007_28_nvidia-rumored-release-geforce-gtx-titan-1350-6gb-vram
Nestalo sa tak paradoxne počas prezentácie nVidie, ale počas toho ako bol na pódiu Tim Sweeny z EPIC štúdia. Ten hovoril o potrebe výkonnej GPU, ktorá by nás priblížila k realistickejšiemu renderingu. Počas prezentácie Sweeny hovoril či je v sále prítomný niekto, kto by vedel odpovedať na túto výzvu. V tom momente prišiel na pódium CEO nVidie Jen-Hsun Huan a v ruke držal tajomný kufrík.
 ASUS_GeForce_GTX_Titan_Black_o02
Ten ukrýval nové monštrum GeForce Titan X, o ktorom Huan hovorí ako o najvýkonnejšej karte na svete. Papierovo tomu zrejme tak bude. Karta totiž nesie približne 8 miliárd tranzistorov a 12GB pamäte. Bližšie parametre ako použité jadro, počet ROP, TMU či šírka zbernice bohužiaľ nie sú známe, hovorí sa však o jadre založenom na architektúre Maxwell. Huan kartu vidí ako aj vhodný kus hardvéru pre rozširujúcu sa virtuálnu realitu, v ktorej je potrebný masívny výpočtový výkon.
Viac detailov sa zrejme dozvieme už onedlho na GTC, ktorý začína 17. marca.
Zdroj: theverge

Komentáre:

Komentárov