MWC 2015: SanDisk má prvý USB kľúč s USB typu C


Popredný výrobca pamäťových úložísk predstavil na MWC v Barcelone svoj prvý USB kľúč s dvojicou USB konektorov, z ktorých jeden je typu C.
Mobile World Congress nie je len o smartfónoch, ale napríklad aj o pamäťových zariadeniach. SanDisk sa na tohtoročnom MWC ukázal keď predstavil microSDXC kartu s doposiaľ najvyššou kapacitou 200GB. Teraz si však pozornosť vyslúžil znovu a to vďaka USB kľúču s USB konektorom typu C.
usb-c
Malo by ísť vôbec o prvý USB kľúč, ktorý bude disponovať reverzibilným USB konektorom typu C. Kľúč s názvom Dual USB Drive Type C ponúkne jeden tradičný USB 3.0 konektor a na druhom konci nový USB 3.0 konektor typu C. Škoda, že SanDisk nevsadil rovno na rýchlejší štandard USB 3.1. Použitie USB konektora typu C je vítané nakoľko tento rok sa budú objavovať na trhu už aj základné dosky s USB konektorom typu C.
Ostatné špecifikácie výrobca zatiaľ nespomína, uvádza len kapacitu 32GB. Rýchlosti bohužiaľ nie sú známe rovnako ako cena. Na trh by sa kľúč mal dostať v druhom štvrťroku.
Zdroj: gizmodo

Komentáre:

Komentárov