Raijintek, nový bojovník na trhu. 1


Trh s chladičmi a príslušenstvom nám spestrí nový výrobca menom Raijintek. Tvorí ho tím Xigmatek a Cooler Master. Caseking GmbH – hlavný distribútor produktov Raijintek, teda predstavuje svoje prvé tri,
high-end CPU chladiče s názvom Aidos, Themis a Ereboss.

Začneme najmenším z rodiny, a tým je Aidos. Ide o kompaktný chladič. Jeho telo je osadené 92mm ventilátorom a samotné teleso chladiča tvorí štvorica 6mm hrubých heat-pipe trubíc. Tie majú množstvo patentovaných technológií, ako napríklad technológiu priameho dotyku s CPU (CDC) alebo patentovanú spájkovaciu metódu pre zlepšenie vlastností heat-pipe trubíc. Odporúčaná maloobchodná cena pre Aidos je 16,90 € vrátane DPH.

Druhý z rodiny dostal názov Themis. Je veľmi podobný Aidosu, no disponuje väčším telom. Je osadený až so 120mm ventilátorom. Chladič taktiež využíva rovnaké patentované technológie. Má síce o jednu heat-pipe trubicu menej, no ich hrúbka je až 8mm. Maloobchodná cena tohto chladiča je 23,90 € vrátane DPH.

Z trojice najväčší Ereboss je doslova „boss“. Má masívne hliníkové telo, ktoré tvorí 6 heat-pipe trubíc. Rebrá pasívu majú patentovanú technológiu pre čo najlepší odvod tepla z tela chladiča. O vánok sa starajú dva 140mm ventilátory s hrúbkou len 13mm pre kompaktnejšie rozmery. Odporúčaná maloobchodná cena pre „bossa“ je 34,90 € vrátane DPH.


Zdroj: http://pc.zoznam.sk

Komentáre:

Komentárov


Zanechať komentár

Jedna myšlienka “Raijintek, nový bojovník na trhu.