Sony oficiálne predstavuje Xperia Z1 s 20,7-megapixelovým fotoaparátom.


Tento týždeň prezentáciou, ktorá sa konala na výstave IFA v Berlíne, Sony predstavilo svoju novú vlakovú loď vo svete Smarfónov. Modelové označenie je priamo späté s predchádzajúcou verziou a nesie názov Xperia Z1. Telefón je vodotesný, vybavený 5-palcovým Full-HD displejom, osadená je veľkokapacitná batéria s kapacitou až 3000 mAh, a celé zariadenie zásobuje  výkonom jeden z najmodernejších procesorov od Qualcomm s modelovým označením Snapdragon 800. Tento procesor integruje štyri jadrá, ktoré tikajú na 2.2GHz.

Sony však poukazuje najmä na použitý fotoaparát, ktorý by mal byť unikátnym vo svojej kategórii. 20,7 megapixelový fotoaparát so snímačom Exmor RS s veľkosťou senzora 1/2.3 palca. Senzor je samozrejme väčší ako všetky doteraz osádzané senzory v konkurenčných mobilných telefónoch. Fotoaparát sa ďalej chváli svetelnosťou f/2.0 a objektívom G Lens. K výbave patrí aj BIONZ technológia spracovávania obrazu, ktorú poznáme z kompaktných fotoaparátov Sony.

Ostatné vylepšenia zahŕňajú použitie tuhého hliníkového rámu a novú funkciu živého vysielania videa priamo zo zariadenia s názvom Sociálna Live. Video možno vysielať priamo na Facebook. Táto funkcia je zatiaľ unikátna pre zariadenie Sony Xperia Z1.Telefón bude dodávaný s operačným systémom Android vo verzii 4.2.2

.

Sony prisľúbilo, že sa telefón začne predávať koncom tohto mesiaca. Neboli však uvedené žiadne konkrétne ceny, či informácia o uvoľnení mobilného telefónu pre jednotlivé trhy.

Zdroj: electronista.com

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár