TOP 5 Aplikácií na meranie šírkového pásma


Šírka pásma v angličtine znamená bandwidth. Ak hľadáte najlepšie aplikácie pre monitorovanie využitia vášho internetu ste tu správne.

5. SolarWinds Real-Time Bandwidth Monitor – Sťahovať Teraz

Náhľad :

Informácie:

Solarwinds je spoločnosť, ktorá poskytuje veľa nástrojov IT Managementu. Pokiaľ ide o monitorovanie šírky pásma siete, Solarwinds má dve riešenia:

– Freeware Real-Time Bandwidth Monitor.
– Robustnejší (a komerčný) analyzátor NetFlow Traffic Analyzer, ktorý sa dostaneme ďalej.

Solarwinds poskytuje bezplatný nástroj na sledovanie v reálnom čase využitia šírky pásma rozhrania viacerých zariadení. V skutočnosti je to veľmi jednoduchý nástroj na použitie: zadajte IP adresu zariadenia spolu so správnymi povereniami SNMP, vyberte rozhranie (y) na monitorovanie a to je – dostanete graf zobrazujúci využitie šírky pásma v reálnom čase. Môžete si dokonca prispôsobiť, ako často chcete, aby nástroj zisťoval využitie šírky pásma.

Hoci tento nástroj nemusí ponúkať toľko detailných informácií ako iné nástroje (napríklad využitie šírky pásma na jednu aplikáciu), je to veľmi dobrý nástroj na riešenie problémov s výkonom. Dokonca ponúka možnosť nastavenia prahových hodnôt pre šírku pásma, napr. upozornenie, keď sa používanie šírky pásma dostane na určitú úroveň.

4. Solarwinds NetFlow Traffic Analyzer – Sťahovať Teraz – 30 dni skúšobná verzia!

Náhľad :

Informácie :

Analyzátor NetFlow Traffic Analyzer (NTA) integruje monitorovanie výkonu siete Solarwinds (NPM) a poskytuje informácie o šírke pásma a využití prevádzky v sieti na veľmi zrnitú úroveň. Dokáže vám povedať, koľko šírky pásma používa IP adresa, aplikácia alebo protokol. Je tiež schopný zobraziť „Top Talkers“ v sieti, ktorá je veľmi užitočná pre riešenie problémov. Služba Solarwinds NTA má schopnosti hlásenia a môže byť použitá pre Forenznú prevádzku v sieti (prechádzať údaje počas niekoľkých období na objavovanie problémov).

Môžete skúsiť plne funkčný analyzátor prevádzky Solarwinds Network Traffic Analyzer po dobu 30 dní, po ktorej budete potrebovať licenciu od 1875 USD za 100 prvkov. Majte na pamäti, že od chvíle, keď NTA vyžaduje, aby Solarwinds NPM fungovala, musíte tiež účtovať oddelené licenčné náklady NPM.

3. PRTG Network Monitor – Sťahovať Teraz – 30 Dni skúšobná verzia!

Náhľad :

Informácie :

PRTG Network Monitor je plnohodnotné monitorovacie riešenie s mnohými funkciami vrátane monitorovania výkonu, monitorovania serverov a aplikácií, monitorovania virtuálneho stroja a monitorovania šírky pásma.

Ak chcete poskytnúť informácie o šírke pásma a používaní prevádzky, systém PRTG Network Monitor môže využívať rôzne metódy vrátane SNMP, vstavaného paketového čistenia a NetFlow. Tieto informácie môžu byť zobrazené v grafoch a tiež exportované do prehľadov. Napísali sme dôkladnú a vyčerpávajúcu príručku PRTG na kontrolu a inštaláciu pre tých, ktorí majú záujem o hlbší pohľad.

PRTG Network Monitor je nástroj založený na systémoch Windows, ktorý je dodávaný v dvoch verziách: Freeware edition (pre monitorovanie až 100 senzorov) a Commercial Edition (ak chcete sledovať viac ako 100 senzorov), ktoré začínajú na 1600 dolárov pre 500 senzorov.

Poznámka: K dispozícii je tiež 30-dňová bezplatná skúšobná verzia, ktorá vám umožňuje sledovať neobmedzené snímače, po ktorých klesne späť na štandardný limit 100 snímačov.

2. ManageEngine NetFlow Analyzer – Sťahovať Teraz

Náhľad :

Informácie :

Aplikácia ManageEngine na analýzu a monitorovanie návštevnosti pre monitorovanie tokov paketov, vrátane technológií Netflow, Sflow, IPFix a ďalších, je skvelým riešením na zistenie a určenie príčin problémov. Môžete analyzovať vzory šírky pásma na rozhraní a rozvinúť, do ktorého protokolu, adresy IP a / alebo aplikácie dochádza k problémom so sieťovým pripojením alebo režijnou sieťou.

Okrem základných funkcií analýzy a monitorovania dopravy budete mať možnosť vytvárať detailné prehľady a presne odhadnúť budúci rast a vyúčtovať podľa potreby, ak poskytujeme služby SLA alebo ISP

1. Ntopng - Kúpiť teraz
Náhľad : 

Informácie :

Moja prvá skúsenosť s ntopng bola u klienta, kde som musel určiť, prečo bol prístup k internetu v určitých časoch pomalý. Klient používal pfSense ako svoje okrajové zariadenie a ntopng bol nainštalovaný ako predvolený balík. Pomocou ntopng som zistil, že jeden z klientských serverov bol napadnutý a spotreboval toľko šírky pásma (pravdepodobne používaný ako streamingový server), že klient dokonca maximalizoval šírku pásma poskytovanú ich ISP.

ntopng má veľmi jednoduché webové rozhranie, z ktorého môžete zobraziť informácie o šírke pásma siete / využitia prevádzky. ntopng môže triediť sieťový prenos na základe rôznych možností, ako sú napríklad IP adresy, protokoly a porty. Obzvlášť sa mi páči funkcia „Top X talkers / listeners“, ktorú poskytuje ntopng, pretože vás môže dať vedieť, aké zariadenie v súčasnosti využíva celú šírku pásma v sieti. ntopng má aj schopnosť nahlasovať to, čo sleduje.

 

Zdroj a obrázky : https://www.ittsystems.com/best-bandwidth-monitoring-tools-and-software/

Preklad : Damián Sýkora

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár