Zen APU od AMD budú zrejme mať HBM pamäte.


HBM pamäte sa z grafických kariet presunú pravdepodobne aj do nadchádzajúcich APU od AMD založených na Zen architektúre.
Tento rok chystá AMD uvedenie procesorov s architektúrou Zen, od ktorej si nielen spoločnosť, ale aj zákazníci veľa sľubujú. So Zen architektúrou by však mali prísť aj APU, ktoré budú mať dokonca HBM pamäte, ktoré poznáme najmä z grafických kariet. Tie sľubujú pamäťovú priepustnosť 128GB/s čo by spolu s lepším grafickým jadrom malo výrazne prispieť k lepšiemu výkonu v hrách.
 
 
Tieto informácie pochádzajú z portálu wcctech, pričom na ich tvorbe sa podieľal grafický inžinier z AMD, Mike Mantor. APU založené na Zen architektúre by mali priniesť vylepšenú technológiu pamätí z APU Carrizo, ktoré na trh dorazili minulý rok. Žiadne bližšie technické detaily nie sú známe rovnako ako konkrétnejší dátum uvedenia. Od APU so Zen architektúrou sa však predbežne očakáva, že prídu na trh budúci rok po klasických Zen procesoroch. Niektoré grafické karty novej generácie od AMD aj nVidia ponesú už HBM 2.0, je však možné, že AMD APU budú mať ešte prvú generáciu týchto pamätí.
 
Zdroj: kitguru

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár