Android 5.0 VS iOS – oba systémy sú tu od septembra. Aký jej ich podiel ?


App Store od Apple ukázal, že podiel iOS 8 vzrástol koncom januára až na 72% všetkých zariadení, s ktorými sa vstupuje od obchodu. iOS 7 si drží 25% podiel na trhu a nižšie verzie zase 3% podiel.

To znamená nárast o 4% v prospech iOS 8 od začiatku januára. Minulý rok v rovnakom období, bol však iOS 7 až na 85% všetkých zariadeniach. Tu vidíme, že napriek rekordnému predajnému číslu, iOS 8 ľuďom až tak nevyhovuje. Známe sú problémy hlavne s iPhone 4S a 5, kde telefóny zažívajú značné spomalenie. iOS 8 bol vydaný v septembri 2014 a dosiahnutých 72% je relatívne impozatné číslo. Android 5.0 Lollipop dosiahol od novembra iba 1,6% podiel na trhu. To znamená, že rast Androidu 5.0 je veľmi pomalý.

Najväčším problémom nie je nekompatibilita zariadení, ale slabá alebo pomalá podpora zo strany výrobcov. Na druhej strane viacero zariadení má ohlásený update v priebehu 2 – 3 mesiacov. Spomenieme napríklad Motorolu, HTC, Samsung (/pozn. redaktora – Samsung S4 dostáva update od 1.2.) či Sony a jeho Xperie Z a Z Compact.

Android 4.4 KitKat má pre porovnanie podiel 39,7% či Jelly Bean (4.1.x – 4.3) až 44,5% podiel na trhu. Dáta sú dostupné vďaka Google Play Storu, ktorý je dostupný pre Androidy bežiace na Froyo (Android 2.2) alebo vyššie.

Zdroj: Techspot1, Techpost2

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár