ASRock Z87 Extreme11/ac má 22 SATA portov


Po dlhšom čakaní prichádza skutočná kráľovná všetkých motherboardov Intel 8 série – ASRock Z87 Extreme11/ac. Svetová špička medzi Z87 doskami so šialenou výbavou, ktorá zahŕňa až 22 SATA3 portov, podporu pre 4 GPU a Thunderbolt 2.

ASRock Z87 Extreme11-ac Vlajková loď medzi základnými doskami ASRock akoby ani nebola z tohto sveta. Ponúka až 22 portov SATA3. Šesť z nich je zviazaných s chipovou sadou Intel® Z87 a 16 portov SAS-3 12.0 Gb/s pracuje cez radič SAS 3008 Controller plus 3X24R Expander od LSI™, ktorý dosahuje nadpozemskú prenosovú rýchlosť 6.1 GB/s.

 

Image_01SASRock-1a Fanúšikov nadupanej grafiky iste poteší, že doske ASRock Z87 Extreme11/ac má podporu pre najvýkonnejšie grafické riešenia. Vyzbrojená čipsetom PLX PEX 8747 podporuje 4-way CrossFireX a 4-way SLI so slotmi PCIe 3.0 v režime x8/x8/x8/x8 pre vizuálne dokonalé efekty.

ASRock-3 Tak, ako každý jeden detail na tejto doske, má aj technológia Intel Thunderbolt svoj facelift. ASRock Z87 Extreme 11/ac je vybavená vysokorýchlostným rozhraním Thunderbolt 2 s priepustnosťou až 20 Gb/s. Okrem Daisy Chain, ktoré umožňuje sériové pripojenie dvanástich Thunderbolt zariadení na jeden port, môžu používatelia pripojiť už aj svoje grafické karty (exkluzívne len u ASRock) na DP-In port priamo na základnej doske pomocou redukčného káblu a tak prepojiť všetky Thunderbolt zariadenia aj s monitormi jedným káblom Thunderbolt™ bez obmedzení extrémneho výkonu grafickej karty.

ASRock-2 Nech už sú špecifikácie hardvéru akokoľvek úžasné a vzrušujúce, najdôležitejšie je i tak praktické využitie a možnosti. Nemusíte mať žiadne pochybnosti, pretože doska ASRock Z87 Extreme11/ac je vybavená, ako člen prémiového radu A-Style, naozaj prvotriedne. Nechýba ani Home Cloud pre vzdialené prebudenie a vzdialený desktop kdekoľvek a kedykoľvek. O zvuk sa postará integrovaná zvuková karta Purity Sound™ 115dB SNR. Ďalej je vybavená najrýchlejším WiFi 802.11ac s anténou 2T2R Dual Band a modulom Bluetooth v4.0, s rýchlosťou pripojenia 867 Mb/s. Má tiež Wi-SD Box pre inštalovanie štyroch zariadení cez USB 3.0 a čítačky kariet SD 3.0. Spomenúť musíme aj prvky ako dizajn 12 Power Phase, Dual-Stack MOSFET, Digi Power a kvalitné zlaté kondenzátory vyrábané v japonsku. To všetko robí z dosky Z87 Extreme 11/ac jasného kandidáta pre každého PC nadšenca.

Viac informácií o produkte nájdete na: http://www.asrock.com/MB/overview.asp?Model=Z87%20Extreme11/ac

Z87-Extreme11_ac_BoxASRock v súčasnosti patrí medzi troch najväčších výrobcov základných dosiek. Rýchlorastúca spoločnosť so sídlom v Taipei na Tchajwane má pobočky v Európe i v USA. Mladá a dynamická spoločnosť zameriava svoju produkciu na segmenty od vstupných modelov po hlavný prúd a získava celosvetovú reputáciu svojou spoľahlivosťou a znalosťami.

Ďalšie informácie nájdete na www.asrock.com.

Komentáre:

Komentárov