Broadwell-K prinesie 80%-tný nárast grafického výkonu


Posledné generácie procesorov od Intel neprinášajú príliš vysoký nárast výkonu. Nedá sa povedať, že žiadny, ale väčší dôraz sa kladie na úsporné funkcie. Jedinou časťou, ktorá zaznamenáva výrazný nárast výkonu je integrované grafické jadro.
Nová integrovaná grafická karta  v puzdre procesora (iGPU) by mala priniesť až 80%-tný nárast výkonu v novej architektúre, ktorou bude Broadwell. Nová iGPU dostane meno GT3 alebo aj Iris Pro. 80%-tný nárast výkonu v porovnaní so súčasnou generáciou Haswell znie úžasne až neuveriteľne, avšak malo by to byť dosiahnuté vďaka použitiu 128MB eDRAM pamäte. Prispieť k tomu majú aj iné zlepšenia ako napríklad zlepšenie technológie Quick Sync.
DSC_3318_575px
Prvé komerčne dostupné procesory architektúry Broadwell budú high-end procesory Broadwell-K, ktoré osadíte do súčasnej patice LGA 1150. Chipset však bude nový Z97 alebo H97. Procesory s prívlastkom ,,K“ bude možné aj jednoduchšie taktovať, nakoľko budú mať odomknuté násobiče. Ak uvažujete, že na nové procesory počkáte, musíte našetriť aj na novú základnú dosku. Súčasné chipsety 8. série (Z87 napríklad) totiž nebudú Broadwell procesory podporovať.
Inak by Core i7 CPU mali mať štvoricu jadier a 6MB L3 cache pamäte. Prítomná bude aj technológia Hyper-Threading, ktorá vám zdvojnásobí počet jadier (zo 4 fyzických tak bude 8 logických). Neskôr budú dostupné aj Core i5 a Core i7 procesory so 4MB cache pamäte a s technológiou Turbo Boost, avšak bez Hyper-Threading.
Dostupnosť je naplánovaná na zimu 2014.

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár