Corsair uvádza nový low-profile AIO vodný chladič pre mITX dosky 1


Ak preferujete vodné chladenie za každú cenu a nechcete sa ho vzdať ani v tých najmenších skrinkách potom je tu pre vás nový Corsair Hydro Series H5 SF.
Do malých HTPC či jednoducho do počítačoch založených na mITX základnej doske a malej skrini je niekedy problém zohnať výkonné chladenie nakoľko takého chladiče majú väčšie rozmery. Ak zvolíte menší chladič, menší bude aj jeho výkon. Vyriešiť tento problém prišiel Corsair s jeho novou sériou AIO vodných chladičov Hydro H5 SF.
Oproti bežným AIO vodníkom je Hydro H5 SF iný, nakoľko jeho radiátor sa nemontuje na jednu zo stien skrinky, ale priamo nad základnú dosku. Radiátor s rozmermi 120x40mm drží na mieste niekoľko opôr, ktoré sa montujú k základnej doske. Celková výška chladiča je potom iba 84mm, čo „podlezie“ aj niektoré klasické nízkoprofilové vzduchové chladiče.
Ako môžete vidieť radiátor je pomerne hrubý za čo môže aj fakt, že je už priamo v ňom osadný 120mm ventilátor, ktorému je možné regulovať otáčky cez PWM. Inak je princíp chladiča rovnaký ako u ostatných vodných chladičov a teplo zo základne, ktorá je zároveň pumpou putuje krátkou hadicou do radiátora, kde sa ochladí a chladná voda tečie späť do pumpy. Rozdiel je ešte v tom, že ventilátor vyfukuje teplý vzduch nie skrz radiátor, ale smerom na zadný panel a následne von zo skrine.
Corsair tvrdí, že Hydro H5 SH schladí procesory s TDP 150W a poradí si aj s pretaktovanými procesormi. Maloobchodná cena je stanovaná na $79,99. Poteší 5-ročná záruka.
Zdroj: hexus

Komentáre:

Komentárov


Zanechať komentár

Jedna myšlienka “Corsair uvádza nový low-profile AIO vodný chladič pre mITX dosky