Konkurencia pozor, supersmartfón od Saygus predstavený


Menej známa spoločnosť Saygus, o ktorej roky nebolo počuť chystá comeback. A to nie hocijaký, ale rovno so supersmartfónom V2, ktorý už vyhral CES 2015 Innovation Award.
Americká spoločnosť Saygus vám zrejme nič nehovorí. Nejde o veľkého hráča na trhu so smartfónmi a svoj posledný kúsok chcel uviesť takmer pred 5 rokmi. Išlo a smartfón Vphone s QWERTY klávesnicou, ktorého uvedenie však bolo na poslednú chvíľu zrušené. Odvtedy bolo ohľadom tejto firmy ticho až doteraz.
Saygus plánuje návrat na trh so smartfónmi so zariadením V2, o ktorom hovorí ako o supersmartfóne. Výbava má byť totiž nadpriemerná. Hlavým operačným systémom je Android 4.4 KitKat no smartfón podporuje dual-boot funkciu čo znamená, že miesto si nájde ešte jeden operačný systém. Aký to bude a ako presne dual-boot funkcia bude fungovať nie je zatiaľ jasné.
Ostatné parametre sú však taktiež výborné.V2 má na pravom boku obsahovať čítačku odtlačkov prstov. O kvalitnejšiu reprodukciu zvukov sa postará Harman Kardon technológia s 3D Movie Audio. Smartfón bude mať 64GB vstavené úložisko, ktoré sa bude dať rozšíriť o 256GB nakoľko na tele si našli miesto až 2 microSD sloty. Prenos videa bude možné vykonať aj pomocou Wireless HD technológie. O fotky sa postará buď zadný 21Mpx fotoaparát, alebo predný s nadštandardným rozlíšením 13Mpx. Oba disponujú optickou stabilizáciou. Wi-Fi 802.11ac či LTE asi nikoho neprekvapí.
Zoznam superlatívov však nekončí. Saygus totiž tvrdí, že zariadenie je aj kompletne vodeodolné, presnú IP kategóriu však neuvádza. O zobrazovanie sa postará 5″ FullHD displej. Mozgom zariadenia je 4-jadrový, bližšie nešpecifikovaný procesor s taktom 2,5GHz. RAM bude veľká 3GB a batériu s kapacitou 3100mAh bude možné nabíjať bezdrôtovo. Saygus tiež tvrdí, že baterka poskytne toľko energie ako 4500mAh bežná baterka. Ako je to možné spoločnosť nevysvetľuje.
Zatiaľ nie je jasné kedy a za akú cenu plánuje smartfón V2 zaútočiť na trh. Jedno je však isté – smartfón už stihol vyhrať cenu CES 2015 Innovation Award čo tiež znamená, že ho bude možné vidieť na veľtrhu CES v januári. Čo si o tomto supersmartfóne myslíte vy, má sa začať konkurencia báť?
Zdroj: phonearena

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár