Logitech predstavil revolučnú univerzálnu klávesnicu a bezdrôtovú myš


Spoločnosť Logitech predstavila bezdrôtovú klávesnicu schopnú komunikovať s trojicou zariadení a bezdrôtovú myš s tvarovaným povrchom.
Logitech Bluetooth Multi-Device Keyboard K480
Celým menom Logitech Bluetooth Multi-Device Keyboard K480 klávesnica dokáže komunikovať až s tromi bezdrôtovými zariadeniami a to bez ohľadu na operačný systém.
Klávesnicu je možné používať na troch rôznych zariadeniach takmer súčasne. Stačí len klávesnici určiť pomocou Easy-Switch prepínača, s ktorým zariadením má v danom okamihu pracovať a môžete tak písať prácu na stolovom počítači, prepnúť klávesnicu na smartfón a napísať status, prepnúť sa znovu na tablet a odpovedať na Facebooku. Všetko bez zbytočných káblov a fyzického prepájania klávesnice.
Klávesnica využíva bezdrôtovú technológiu Bluetooth a „kamaráti sa“ s operačnými systémami Windows 7 alebo novším, Mac OS X alebo novším, Android 3.2 alebo novším, iOS 5 alebo novším či dokonca Chrome OS. Klávesnica bude dostupná v dvoch farbách (čiernej a bielej) so štandardným rozložením kláves bez numerického bloku. Disponuje aj praktickým stojanom, do ktorého zasuniete smartfón či tablet do hrúbky 11mm a šírky 26cm a môžete tak pohodlne písať.
Rozmery klávesnice sú 20 x 299 x 195mm (v x š x h) a váži 820g. Batéria by mala vydržať poháňať klávesnicu 2 roky. Logitech Bluetooth Multi-Device Keyboard K480 bude dostupná aj u nás a to už tento mesiac za odporúčanú maloobchodnú cenu 49,99€.
Logitech Wireless Mouse M280
Okrem klávesnice pribudne do ponuky Logitech-u aj nová bezdrôtová myš Wireless Mouse M280. Jej hlavnou devízou je komfort pri používaní spôsobený ručne tvarovaným povrchom, ktorý pohodlne padne do ruky. Myš je však asymetrická prioritne určená pre pravákov. Pohodlné rolovanie zaisťuje široké stredové koliesko. Hmotnosť myši je iba 91g.
O presné sledovanie pohybov sa postará Logitech Advanced Optical Sensor a batéria by mala vydržať 18 mesiacov aj vďaka tomu, že myš prejde do režimu spánku ak nie je používaná. Myš sa pripája k počítaču bezdrôtovo pomocou nano prijímača, ktorý zasuniete do USB portu.
Logitech Wireless Mouse M280 bude dostupná za odporúčanú cenu 29,99€.
Zdroj: TS Logitech

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár