Microsoft bude vydávať aktualizácie pre Windows Xp aj naďalej.


Zdá sa, že Windows XP len tak neodíde. Stopnúť podporu pre tak rozšírený operačný systém nie je jednoduché.

Rozhodnutie Microsoft-u skončiť s vydávaním aktualizácií pre Windows XP nie je tak konečné ako sa zdalo. Podpora bude aj naďalej pokračovať, lenže nie „vo veľkom“ ako doposiaľ. Spoločnosť bude vydávať aktualizácie len tým záujemcom, čo budú ochotní si zaplatiť. Logicky teda „nepotečie“ žiadna aktualizácia cez verejný update server. Microsoft pre platenú podporu použije zabezpečený kanál.
Zákaznícka podpora sa sústreďuje viac na veľké firmy, ktoré vďaka staršiemu hardvéru ešte neprešli na novší systém. Program podpory začne vtedy, akonáhle skončí klasická podpora pre Xp, čo bude 8. apríla 2014. Cena ktorú budú musieť firmy zaplatiť za podporu bude $200 za jeden PC ročne. Systémy sa dočkajú aktualizácií označené Microsoftom ako kritické. Aktualizácie s prívlastkom „dôležité“ budú za dodatočný príplatok. „Diery“ v systéme klasifikované Microsoftom ako „nízke“ alebo „mierne“ nebudú vôbec opravované.
Na svete je stále množstvo počítačov s Windows Xp a firmy nie sú výnimkou. Windows XP môže Microsoft-u prihrať na bankové konto aj po trinástich rokoch ešte „zopár dolárov“. „Xpéčko“ uzrelo svetlo sveta 25. 10. 2001 a je jednoznačne najúspešnejším operačným systémom, aký kedy Microsoft vydal.
Zdroj: pcper.com

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár