Microsoft má zrejme ďalšie zámery s Linuxom, zlanáril šéfa Oracle Linuxu


Spoločnosť Microsoft má zrejme ďalšie zámery s operačným systémom Linux nad rámec pomerne prekvapivých noviniek z posledných týždňov, keď spoločnosť z Oracle zlanárila viceprezidenta pre Linux a virtualizačné technológie Wima Coekaertsa.
Upozornil na to Zdnet.
Coekaerts bude v Microsofte zastávať pozíciu viceprezidenta pre open source a Microsoft chce podľa svojich vyjadrení ďalej prehlbovať svoju angažovanosť v open source.
Coekaerts bol v Oracle zodpovedný za vytvorenie vlastnej linuxovej distribúcie Oracle Linux, ktorá je klonom Red Hat Enterprise Linux, a okrem iného sa postaral o migráciu programátorov v tejto jednej z najväčších softvérových spoločností z PC s Windows na PC s Linuxom.
Microsoft mal v minulosti na Linux vyhranený názor a CEO Steve Ballmer ho v roku 2001 dokonca označil za rakovinu. Spoločnosť zároveň dlhodobo tvrdí, že linuxové jadro porušuje jej patenty.

V posledných rokoch Microsoft ale začal meniť prístup. Z nutnosti pre zachovanie konkurencieshopnosti samozrejme musel začať Linux podporovať vo svojej cloudovej virtualizačnej službe Azure a už od roku 2012 sa začal zaraďovať k najväčším prispievateľom kódu do linuxového jadra.
V marci ale spoločnosť zašla výrazne ďalej a oznámila portovanie SQL Servera pre Linux a bezprecedentne dokonca podporu behu Ubuntu aplikácií natívne vo Windows 10.

Zdroj: http://dsl.sk

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár