Microsoft vyvíja vlastnú SIM kartu, stane sa mobilným operátorom?


Spoločnosť Microsoft pracuje na vlastnej dátovej SIM karte pre Windows 10 zariadenia, ktorá by umožnila mobilné dátové prenosy bez kontraktu s operátorom.
Internetom sa dnes začali šíriť zaujímavé informácie, ktoré naznačujú, že by sa Microsoft mohol stať mobilným operátorom podobne ako Google. Microsoft však bude poskytovať zrejme iba mobilné dátové prenosy a nie aj volania. Pre tento účel vyvíja vlastný formát SIM karty a aplikáciu, ktorá umožní surfovanie Internetom bez zmluvy s operátorom. To by mohlo znamenať, že Microsoft s partnermi vytvorí novú sieť. Pravdepodobnejšie však je, že Microsoft bude využívať siete existujúcich operátorov.
 
 
Aplikácia je už dokonca zverejnená na Windows Store, no Microsoft stále nepotvrdil svoj zámer. Aplikácia by mala byť dostupná iba pre vybrané Windows 10 zariadenia a vyžaduje zapojenie novej SIM od Microsoftu. Zatiaľ nie je jasné aké trhy chce Microsoft s novou službou obsadiť, aké konkrétne balíčky služieb chce ponúkať a za aké ceny. Kúpiť si balíček mobilných dát však bude možné priamo cez Windows 10 zariadenie a toto predplatné bude zviazané s Microsoft účtom. Na ďalšie informácie si budeme musieť počkať.
 
Aktualizácia 8.1.2016
 
Vyzerá to tak, že Microsoft sa skutočne stane operátorom. Spoločnosť Transatel totiž oznámila, že Microsoft od nej získal riešenie SIM 901, ktoré nie je viazené na goegrafickú lokalitu a môže tak využívať dátové prenosy vo viacerých krajinách. Transatel momenátlne spolupracuje s operátormi v 38 krajinách a do konca 1. kvartálu 2016 ich má byť 50.
 
Zdroj: theverge

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár