Mini desktop s Windows 10 je lacnejší ako samotný OS


Ako by sa vám páčila predstava vlastniť maličký desktop veľkosti kazety za rozumnú cenu? Spoločnosť InFocus Kangaroo má pre vás jednu možnosť.
Toto malé desktopové zariadenie, ktoré obsahuje predplatné na Windows 10 sa predáva za necelých 90€ ($99). Operačný systém Windows 10 Home sa momentálne predáva na Slovensku o 10€ drahšie. Samotné zariadenie nebude užívateľom zaberať takmer žiadny priestor. Jeho váha je iba 290 gramov, široký je 7,62cm, dlhý 5,08cm a vysoký iba niečo cez jeden centimeter, konkrétne 1,27cm.
 kangaroocropped-970-80
Samozrejme nemôžme od tohto zariadenia čakať zázraky a plnohodnotný výkonný počítač. Obsahuje procesor Intel Cherrytrail Atom x5, ktorý by mal zvládať jednoduché surfovanie na internete a základnú prácu s editormi ako Word alebo WordPad.
Procesor pracuje na takte 1,4GHz, pamäť RAM je veľká 2GB a uložiť svoje dáta môžete na disk o veľkosti 32GB. Ak by bolo nutné presunúť sa z miesta na miesto, batéria v zariadení je schopná vydržať až 4 hodiny bez zdroja energie. Na pripojenie k internetu sa dá využiť bezdrôtový adaptér, káble nebude treba ani na pripojenie klávesnice alebo monitoru. Tie sa dajú pripojiť cez Bluetooth 4.0, samozrejme za predpokladu, že podporujú túto technológiu.
Netreba však hneď utekať do obchodu kupovať najnovšie monitory a klávesnice. Na desktope sa nachádzajú aj porty USB a HDMI, takže k nemu pripojíte takmer všetky doplnky. Dokúpiť sa dá aj doplnok, ktorý poskytne navyše ďalší HDMI port a dva porty USB, pre prípad, že by užívateľ potreboval zapojiť viac príslušenstva.
Zdroj: techradar

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár