Muž stratil kvôli Fallout 4 prácu a ženu. Žaluje za to vývojárov


Istý muž z Ruska žaluje vývojárske štúdio Bethesda za to, že ich najnovšia hra Fallout 4 je až príliš návyková.
Pri niektorých žalobách v USA sa nám niekedy zastavuje rozum, tá najnovšia však pochádza z Ruska. Konkrétnejšie zo Sibíri, kde istý nemenovaný 28-ročný muž podal na vývojárske štúdio Bethesda žalobu. V nej sa Rus sťažuje na to, že najnovšiu a dlho očakávanú hru Fallout 4 plánoval hrať niekoľko nocí do týždňa, no namiesto toho ju hral 3 týždne v kuse čoho následkom bola strata zamestnania a opustila ho žena. Na hre sa stal dokonca tak závislý, že nemal čas na jedlo či spánok.
Možno by ste čakali, že od tvorcov hry bude chcieť vytrieskať desaťtisíce eur, no muž požaduje len $7 000 ako odškodné za emocionálnu ujmu. Rus tiež tvrdí, že keby vedel, že hra bude tak návyková dával by si väčší pozor a to tak, že by si ju nekúpil alebo by ju hral až počas dovolenky alebo počas voľna cez sviatky.
Celé to znie ako žart, no ide o skutočnú žalobu. Advokátska firma tvrdí, že chce vidieť ako ďaleko sa s prípadom dostane. Ak by muž vyhral nebolo by to po prvýkrát, čo by sa právo priklonilo na stranu takejto zvláštnej žaloby. V roku 2010 totiž Craig Smallwood zažaloval firmu NC Interactive za ujmu, ktorú mu spôsobila hra Lineage II. Craig totiž v nej odohral viac ako 20 000 hodín a bol hospitalizovaný nakoľko trpel úzkosťami a depresiami. Súdny spor vtedy vyhral.
Zdroj: techspot

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár