nVidia predstavila superpočítač do áut.


NVidia ohlásila superpočítač určený do autonómnych áut.Obsahuje 12 jadier architektúry Pascal postavených na 16nm FiNFET procese. Výpočtový výkon má dosiahnuť až 6 TFLOP za sekundu. Dvojica čipov je chladená vodou a ich spotreba je 250W. Nvidia Drive PX2 je tak najvýkonnejší počítač určený pre umelú inteligenciu v autách. Výrobca sa pochválil, že počítač je schopný vyriešiť 24 000 000 000 000 operácií za sekundu. Výkon tak ničí predchodcu na celej čiare, až osem násobne. Na rozdiel od PX(1), model PX2 obsahuje pár diskrétnych mobilných kariet vložených do slotu MXM.

Na niektorých fórach už vypukli diskusie či nejde o dvojicu jadier GTX980M, čo je v predprodukčnej vzorke vysoko pravdepodobné. Drive PX2 okrem toho obsahuje dvojicu jadier Tegra Parker. Výsledkom je tak štvorica grafických procesorov. Celý systém poháňa 4× nVidia Denver a 8× ARM Cortex A-57.

Spoločnosť mieri nový počítač predovšetkým do elektrických vozidiel s vodným okruhom, zrejme kvôli spotrebe. Pre ostatné vozidlá sa ale bude predávať modul, ktorý bude možné zapojiť k radiátoru.Mimochodom prvým autom s novým systémom bude Volvo XC90 (2017).

Zdroj: anadtech, techpowerup

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár