Pracujú už výrobcovia na PS5 a Xbox Two?


Hoci sa herné konzoly PlayStation 4 a Xbox One na trhu ešte príliš dlho neohrali, pomaly sa začína šuškať o ich nástupcoch.
Cyklus uvádzania nových herných konzol Sony a Microsoftu je pomerne pomalý. Pred 10 rokmi dorazil Xbox 360 a celých 8 rokov trvalo, kým ho nahradil aktuálny Xbox One. V Roku 2006 bol uvedený PlayStation 3 a o 7 rokov na to nástupca PlayStation 4. Nové konzoly sú tu tak iba 2 roky a skorý príchod nových tak málokto očakáva. Podľa niektorých zdrojov by sa však tempo vydávania nových herných konzol malo zrýchliť.
 
Môže za to väčšie rozšírenie 3D technológie a najmä 4K rozlíšenia, ktoré sa pomaly stávajú mainstream záležitosťou a súčasné konzoly na ne nie sú pripravené. Napriek malému obsahu v 4K rozlíšení sú už 4K televízory cenovo dostupnejšie a aj next-gen hry by mali podporovať 4K rozlíšenie. Podľa odborníkov však súčasná generácia herných konzol Microsoftu či Sony jednoducho nemá dostatok výkonu na plynulé hranie v 4K rozlíšení.
 
 maxresdefault
Obrázok je ilustračný
 
Ďalšou z technológii, ktorá by mohla urýchliť príchod nových konzol je virtuálna realita. Aj tá je totiž pravdepodobne budúcnosť gamingu a ak majú konzoly zvládať hry vo virtuálnej realite, budú musieť dostať upgrade po stránke hardvéru. Naznačujú to aj oficiálne požiadavky pre headset Oculus Rift, podľa ktorých by dnešným konzolám došiel rýchlo dych zvlášť, ak by mali podporovať hry vo virtuálnej realite v 4K rozlíšení.
 
V súvislosti s týmito technológiami sa teda hovorí o tom, že vývoj PlayStation 5 a Xbox Two (mená sú zatiaľ nepotvrdené) sa už začal. Štandardné očakávania hovoria o príchode oboch konzol pred koncom roka 2020, viacerí analytici však tvrdia, že prídu ešte skôr. V kuloároch sa dokonca hovorí o tom, že AMD láka Sony a Microsoft na svoju stranu a sľubuje im 5x výkonnejší hardvér v porovnaní so súčasnými konzolami.
Ide o prvé úlomky informácii a na to aký hardvér budú konzoly obsahovať a kedy skutočne dorazia na trh si budeme musieť ešte chvíľu počkať.
Obrázok je ilustračný
Zdroj: techspot

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár