Razer Blade – prvý herný notebook od Razer


Spoločnosť Razer je známy výrobca periférií určených najmä profesionálnym hráčom. Je to pre mňa celkom prekvapenie no realita je taká, že Razer vydáva svoj herný notebook, ktorý nadšene nazýva „prvý herný notebook na svete“. Napriek názvu, špecifikácia nie je nadpriemerná.

razer-logo2-1-2.jpg

Razer Blade samozrejme nie je žiadny slaboch a určite má dostatok výkonu pre hranie dnešných najnáročnejších hier ako aj rôzne špeciality, ktoré na notebooku nie sú bežné. No nie je v ňom osadené to najlepšie čo sa dnes dá do notebooku osadiť.

razerbladegaminglaptop03.jpg

Jedná sa samozrejme notebook s 17,3-palcovoým LED displejom s rozlíšením 1920×1080(Full HD, 1080p). Srdcom výpočtového výkonu je štvorjadro Core i7 2640M, ktorého jadrá bežia na 2,8GHz. Operačnej pamäte je tiež dostatok – 8GB 1333MHz DDR3. Grafická karta v Razer Blade je NVidia GeForce GT555M s podporou technológie NVidia Optimus a 2GB GDDR5 pamäte. Čo som tak celkom nepochopil, je osadenie 320GB bežného HDD, ktorý síce je 7200rpm ale SSD by bolo rozhodne lepšou voľbou u notebooku týchto špecifikácii. Príjemným doplnkom je HD WebCam a klasika ako Wi-Fi atd.

razerbladekeyboard.jpg

Notebook má šasi kompletne z hliníka a váži takmer 5kg. Hrúbka notebooku je príjemných 2,2cm čo je o polovicu menej než iné notebooky týchto špecifikácii. Špecialitou je firemné Switchblade User Interface – jedná sa o 10 adaptivných kláves, pre lepší prístup k príkazom v hrách. Druhý displej slúži na zobrazenie herných informácii pri používaní myši no zároveň slúži ako ultra-citlivý touchpad dizajnovaný pre hranie hier.

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár