Roadmapa Seagate odhaľuje prípravu 5 a 6 TB diskov v budúcom roku


Vysokokapacitné pevné disky by sa mali objaviť na trhu už v prvej polovici 2014.Jeden z najväčších výrobcov pevných diskov pridáva pomaly na kapacite svojich produktov a čoskoro si budeme

môcť osadiť do počítačov už 6TB harddisk. Kapacita až do 6TB naznačuje, že Seagate príde opäť s hustejším zápisom na jednu platňu, ako má doteraz. Nové disky sa zaradia do triedy Constellation ES.3 Megalodon, ktoré majú zatiaľ najviac 4TB.

Očakáva sa, že parametre budú totožné a teda 5900 rpm, 64MB DDR2 a pripojenie SATA 3. Rozdielna bude už spomínaná kapacita platní. U diskov s kapacitami 5 a 6TB, by sa už nemalo stať to, čo u Constellation ES.2, kedy sa na trhu objavili modely s rovnakou kapacitou, ale rozdielnym počtom platní. Seagate si vtedy, mierne pohneval a zneistil svojich zákazníkov.


Novinky v triede Enterprise budú disponovať zvýšenou toleranciou na otrasy (HVT), vylepšenou technológiou zabezpečeného mazania dát, čo znamená, že sú zašifrovane zmazané bez možnosti akéhokoľvek pokusu o ich obnovenie.

Roadmapa ukazuje aj pokračovanie výroby disku Cheetah 15K.7, ale len pokiaľ budú naň objednávky. Ďalšie modely už Seagate neplánuje.

Zdroj: guru3d.com

 

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár