Smartfón s flexibilným displejom od Samsungu príde v októbri


V októbri 2013 chce Samsung predstaviť smartfón s flexibilným displejom, ktorý by mohol byť jeden z prvých smartfónov s týmto typom displeja.

Prvý Samsung smartfón s flexibilným displejom má byť predstavený budúci mesiac. Informoval o tom vedúci marketingu pri príležitosti opätovného predstavenia Galaxy Note 3 a Galaxy Gear v Kóreii. Detaily však zatiaľ známe nie sú a preto zostáva nejasné, či bude smartfón fungovať na Androide a bude tak  súčasťou Galaxy  série.

Takisto zostáva otvorené, či bude dotyková obrazovka zároveň aj flexibilným displejom. V januári 2013 Samsung ukázal prototyp s pružným displejom, ktorý bol umiestnený na bočnej strane. Tento malý displej by mohol slúžiť aj na pozeranie správ bez toho, aby sme mobil museli vytiahnuť z vrecka.

Skôr ako Samsung predstavil Smartwatch Galaxy Gear začiatkom tohto mesiaca na IFA 2013 v Berlíne, domnieval sa, že inteligentné hodinky už budú mať flexibilný displej. Tieto domnienky sa však nepotvrdili.

Vďaka flexibilným displejom by výrobcovia mohli využívať pri výrobe smartfónov a tabletov nové technológie. Doposiaľ však takýmto produktom nevenovali pozornosť. V súčasnosti sú pružné displeje stále pomerne drahé. Výhodou oproti bežným displejom je však to, že pri páde len tak ľahko neprasknú.

Zdroj: Golem.de

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár