Valve ukáže vlastný virtual reality hardvér v januári


Valve ukáže v januári 2014 vlastný prototyp virtual reality (VR) hardvéru…

Túto informáciu zverejnil výrobca cez internetovú stránku Steam Dev Days 2014„Vieme čo bude dostupný VR hardvér schopný v blízkej budúcnosti, a preto sme postavili prototyp, ktorý toto demonštruje.“

„Aký by virtual reality hardvér mohol byť, aký by mal byť a aký do dvoch rokov s určitosťou bude“ je titul prednášky v rámci ktorej bude Mike Abrash hovoriť nie len o vízii Valve, ale ukáže aj zmienený prvý prototyp. Valve už dopredu vylučuje možnosť, že by sa podobný hardvér dostal do predaja pred koncom 2015. Po skončení prednášky má mať ale pár vylosovaných osôb z publika možnosť vyskúšať prototyp a získať tak predstavu, čo bude v budúcnosti možné.

Okrem hardvéru bude na Steam Dev Days témou aj softvér a jeho upravenie na virtual reality. Iná prednáška sa venuje téme, ako by Steam platforma mohla pomôcť VR aplikáciám.

Toto oznámenie znovu potvrdzuje, že Valve sa snaži vyvinúť z čisto softvérovej spoločnosti na spoločnosť poskytujúcu herný softvér a hardvér. Pre pripomenutie, len začiatkom novembra ukázal Valve prototyp Steam Machine.

Zdroj: VG247 pc.zoznam.sk

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár