Zosilňovač s 2SC5200 a 2SA1962 výkonové tranzistory-Projekt 2


Tento článok je prekladaný cez Google Translate ,,Prosím ignorujte chyby,Ďakujeme.

Obvod Project 2 je podobný projekt 1, s výnimkou pre nastavenie DC ofset napätie, ktoré môže byť vykonané ručne. Ďalšou zaujímavou zmenou v okruhu je veľmi vysoká hodnota spätnej väzby odporu R17, dvakrát to Project1. Model jednotka využíva 3 párov komplementárnych 2SC5200 / 2SA1943 alebo 2SC5242 / 2SA1962 výkonové tranzistory.

Upravený článok: 7.02.2018

Stručný popis:

Napájanie:  Od ±24V DC / ±54VDC,,len pri Symetrickom napájaní/+ GND – //Záleží aj na úprave zosilňovača,pri pridaní iných,alebo viac tranzistoroch.!!!!

Výkon:  150 8Ohm / 300W 4 Ohm // Pri tranzistoroch značky SANKEN 200W,,by ste mohly dosiahnúť cca wýkon na 4 Ohm 500W

Impedancia:  4/8 Ohm

Skreslenie:  cca. 0.03%

Zoznam Súčiastok a celý projekt 2:  Sťahuj tu !

Schematické znázornenie Project2

Tu je stručný popis okruhu:

Vstupná časť je diferenčný zosilňovač obvod skladajúci sa z Q1 / Q2. VR1, D1 a D2 pripojený na základni Q1 ovláda DC ofset napätie. Všimnite si, že pridanie R9 a R10 na emitory Q1 a Q2 neboli prítomné v Project1. R 17 a R 18 v sérii s C4 určuje celkový zisk zosilňovača. Q4 je stupeň napätia zosilňovača, zaťažená prúdu zdroj obvodu Q3 / D4 / D5. Miller viečko, C5 kompenzuje pre vysoké frekvencie. Pre D1, D2, D4 a D5 môžem použiť BAV21 VF z 1.25V na 200mA, alebo môžete použiť  BAW27 s VF asi 1.12V na 400mA. VR2 riadi naprázdno prúd výkonových tranzistorov. VBE multiplikátor, Q5, je naplnená mimo PCB a pripojené k jednému z výkonových tranzistorov pre tepelnú spätnou väzbou. Výkon vodiči stupeň tranzistor Q6, 7, 8 a 9 sú nakonfigurované ako emitor nasledovníci, ale izolovať Q4 z výkonových tranzistorov.

Napájacie výstupné tranzistory Q10, 11, 12, 13, 14 a 15 sú nakonfigurované ako plne komplementárna Push-Pull paralelný koncový stupeň. Rozhodol som sa pridať ďalší pár výkonových tranzistorov pre tento projekt tak, že vyšší výkon môže byť dosiahnutý najmä u nižších impedancia zaťaženie. Nič nestalo, ak chcete používať pre každú paralelne zapojených NPN a PNP výkonových tranzistorov iba 1 základné odpor R25 a R27, respektíve, ako som to urobil. Emitor rezistory R29 thru R34 Pripojenie na výstupné výkonové tranzistory sú nevyhnutné pre tepelnú stabilitu. L1, R35 a C15 zlepšuje stabilitu zosilňovača na prevádzkovému zaťaženiu. Hlavné napájacie koľajnice sú ± 54VDC.

Teraz, ak sa rozhodnete postaviť projekt 2, potom dal dokopy zostavu s plošnými spojmi (PCA), teda vytvoriť a naplniť PCB. Layout PCB a Bill of Materials (Project2 BOM ), sú k dispozícii zadarmo, rovnako ako, žiadnu záruku.

To je zábavná súčasťou projektu po dokončení montáže. Vizuálne skontrolujte PCB pre orientáciu komponentov a polarity, stopových šortky, studenej spájkovacia a tak ďalej. Flip PCB prezrieť spodnú stranu medi a pomocou ohmmetra * prispôsobiť VR2 čítať takmer 0Ω cez svoje terminály. Ak máte ± 24 V DC napájanie používať pre testovanie zosilňovače. Pripojenie 2 DMMs pre sledovanie ± napájanie 24V js, 1 DMM pre meranie DC offset napätia a 1 DMM pre meranie kľudový prúd zosilňovača.

Prečo všetci DMMs? Pri prvom použití sily na novopostavenom audio zosilňovača projektu DMM je váš najlepší priateľ. DMM vám povie, či je niečo v neporiadku s vašou zostavu plošných spojov zle. Veľmi vysoká ampérmeter čítanie znamená, že zložka v okruhu odoberá príliš veľa prúdu. To isté platí s veľmi vysokého napätia čítanie na výstupe zosilňovača, kde by sa očakávať, že čítanie veľmi nízkeho napätia v rozsahu milivoltov. DMM vám povie, zlé správy, a keď sa to stane, okamžite vypnite napájanie a znovu skontrolujte zostavu. Ak nemáte DMM keď sa to stane, máte len svoje zmysly, aby vám niečo povedať horí a dym signály prichádzajú z PCB.

S zdroj prešiel OFF, vyberte poistku F + a vložte miliampérmeter * u poistiek terminálov. Pripojte milivoltmeter * na výstupe PCB terminálu k zemi. Prepnite napájanie ON. Ak ste odviedli dobrú prácu, bude milivoltmeter * pripojený na výstupe zosilňovača prečítať nejakú hodnotu napätia DC. Nastavte VR1 sa dostať čo najbližšie k 0.0V, model jednotka sa upraví na 1mV , to je DC ofset napätie . V voltmetre * pripojené na napájanie by si mali prečítať čo napätie použiť k zosilňovaču v teste, a by sa nemalo meniť. Spočiatku prispôsobiť VR2 prečítať  20mA na miliampérmeter * pripojenej na poistkové svorky F +.  Po warm-up obdobie 30 minút upraviť na 40 mA , to je nečinný prúd zosilňovača. Potom, čo ste vykonali všetky nastavenia, pokračujte hudby testu.

Zapojte skúšobnú reproduktor a konektor vo vašom obľúbenom zdroju signálu. Dobrú vec, o tomto projekte je, že to funguje na ± 24 V DC s úžasnými výsledkami. Spárované Aj tento projekt s kontrolným tón obvodu LME49720-inšpiroval a uvádzaný ako predzosilňovač 1 v časti predzosilňovačmi z tejto webovej stránky.

Iné než je uvedené, okamžite ju vypnite a znovu skontrolujte montáž.

Projekt 2 nainštalovaný na hrubé 0,180 „hliníka pre montáž na stenu, ktorá môže byť pripojená k extrudované chladiča.

 

                                      Projekt 2 je znázornený v počiatočnej skúšky. VR1 sa upraví na asi 1.6mV a VR2 sa upraví na asi 10 až 20mA.                                                 

 

 

  Project2 Spodné vrstvy medi

 

Project2 Sieťotlač Parts umiestnenie vrstvy

DPS

 

Osadenie na DPS

 

Project2 Za ďalšie skúška. 1vpp 1KHz vstupný signál sínusový viedlo k asi 30Vpp narazil na záťaži 8Ω 100Watt. Hliníkový držiak na projekty „zahrieva počas tejto skúšky, ale zostáva normálne v pohode počas hudobnej skúšky.

 

Autor: www.buildaudioamps.com

Komentáre:

Komentárov