ASUS má prvý prenosný monitor napájaný iba USB portom typu C.


Nie je síce bezdrôtový, ale jediný kábel pre prenos signálu a napájanie taktiež nie je na zahodenie. Reč je o prvom externom monitore MB169C+ od ASUS, ktorý má iba jeden kábel pre prenos signálu a elektriny zároveň.
Špecifikácia USB Power Delivery umožňuje napájať až 100W zariadenia (20V pri 5A) čo sa rozhodol využiť ASUS, ktorý vyrobil prvý prenosný monitor na svete. Má síce nepekné označenie MB169C+, ktoré sa horšie pamätá, no výnimočný je tým, že sa k počítaču pripája iba jedným káblom. Výrobca sa totiž pre prenos obrazu a napájania súčasne rozhodol využiť USB 3.0 typu C.
 
 
Monitor má 15,6“ displej s FullHD rozlíšením (1920x1080px) a váži 800 gramov, pričom hrubý je iba 8,5mm. Oproti predchodcovi MB168B+ je tu ešte jedna podstatná zmena nakoľko ASUS prešiel od TN panelu k IPS. Podanie farieb a pozorovacie uhly by tak mali byť lepšie. 
Nový monitor od ASUS by mal spolupracovať s každým zariadením, ktoré ma USB typu C. Hoci tých nie je mnoho, ich počet pomaly stúpa a na trh pribudnú nové zariadenia určite aj tento rok. Nevýhodou však je, že monitor nie je spätne kompatibilný s počítačmi s USB 2.0. ASUS zatiaľ neprezradil cenu a dostupnosť, očakáva sa však, že monitor MB169C+ sa bude predávať v rozmedzí od $200 do $300.
 
Zdroj: theverge

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár