Microsoft sa zas a znova hrá s fotografiami


Microsoft sa zas a znova hrá s fotografiami. Tentokrát sa snaží určiť pomer emócii na tvári človeka.
Rozličné biometrické autentifikačné prvky sa snažia preraziť si svoju cestu do bežných zariadení a vytlačiť tak klasické heslá. Reč je napríklad o odtlačkoch prstov či skenovaní sietnice alebo tváre. Poslednou menovanou funkciou disponuje autentifikačná služba Windows Hello uvedená spolu s Windows 10. Je potrebné mať patričnú kameru so snímaním hĺbky obrazu a môžete sa do počítača prihlásiť iba tým, že sa pozriete do kamery.
 
Za celou navonok jednoducho vyzerajúcou technológiou však stojí pokročilý algoritmus, ktorý musí správne identifikovať používateľa. Pre dosiahnutie vysokej úspešnosti musel Microsoft absolvovať zrejme rozsiahle testovanie, ktorého ochutnávku mohli používatelia vyskúšať pri hádaní veku.
 
 
Neskôr sa Microsoft pokúšal nájsť medzi dvojicou nahratých fotiek dvojičky a dnes tu máme do tretice ďalší nástroj, ktorý analyzuje fotky. Tento nástroj sa konkrétne pokúša o identifikovanie emócii na tvári človeka. Nahrať môžete akúkoľvek fotku či už vlastnú alebo stiahnutú z internetu, prípadne stačí vložiť URL fotky a stránka automaticky zobrazí podiel emócii na detegovanej tvári. Analýza je samozrejme tým lepšia, čím lepšie viditeľná je tvár človeka.
 
Nahraté fotky musia mať rozlíšenie minimálne 32x32px a veľkosť menšiu ako 4MB. Podporované formáty sú jpeg, png, gif a bmp. Nástroj nájdete na tejto adrese a treba dodať, že nie vždy sú výsledky presné. Softvér je súčasťou väčšieho projektu nazývaného ako Project Oxford Face API a je založený na tom, že sa stále učí a buduje databázu obrázkov na základe predtým identifikovaných emócií.

Zdroj: http://pc.zoznam.sk

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár