Nové karty nVidie prehľadne


Nvidia uvedie 7. novembra refresh karty GeForce GTX 780. Bude ňou GTX 780Ti, avšak okrem nej pribudnú aj ďalšie karty. Zdá sa, že nVidia chce z Keplera vyšťaviť maximum. Poďme si v tom spraviť poriadok.
Karta GeForce GTX 780Ti tak nakoniec ponesie plne odomknuté jadro GK 110 s vyššími taktami ako má Titan. Výkon tejto karty je tak asi 5-10% na výkonom Titana a asi 6% nad R9 290X. Karta bude podporovať GPU Boost 2.0, Adaptívne V-Sync, Nvidia Surround, PhysX, DirectX 11.2, 3D Vision, Quad-SLI a OpenGL 4.4.
Podľa toho, čo uniklo zatiaľ na internet, by sa GTX 780Ti mala dať slušne pretaktovať. Jadro sa podarilo pretaktovať na 1240MHz, pamäť na 7,4GHz. Nevedno, či ide o stabilné takty, karta však bola schopná prejsť 3Dmark. Takto pretaktovaná karta by mohla mať o 15-23% vyšší výkon ako R9 290X.
Uvedenie sa očakáva 7. novembra za cenu 699 dolárov. S dostupnosťou to však bude ťažké, výrobcovia kariet neboli pripravení na uvedenie tejto karty.  Chvíľu im tak potrvá vyrobiť vlastné PCB a chladiče.
Nvidia však chystá vraj aj špeciálnu novinku. Má ňou byť  čierna edícia GeForce GTX 780Ti. Zmena však nebude len vo farbe karty, ale aj vo výkone. Táto karta bude vybavená 6 alebo 12GB pamäte. Ďalšou výhodou tejto karty  má byť aj nelimitované TDP. Mohlo by sa tak jednať o vhodného adepta na pretaktovanie.
O dostupnosti a cene, ktorá však bude určite veľmi vysoká, sa zatiaľ nevie. Hovorí sa tiež, že táto karta bude iba v limitovanom počte. Presne sa nevie ani meno tejto karty, možno ide o kartu, o ktorej sa hovorilo ako o Ultra Titanovi.
Zdroj: videocardz

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár