Opakovače Roger. Kousek nebe i pod vaší střechou


Se signály GPS a také Glonass naštěstí můžeme počítat i uvnitř budov. Stačí nám k tomu vhodný opakovač (Repeater), který v případě potřeby jednoduše doplníme splittery či zesilovači. Snadno tak překleneme vzdálenost až 800 metrů.

Pro hasiče i do vývoje

 GPSR-1-GPSR-L2-GNSS-L1G1
V principu se nejedná o nic složitého. Satelitní signál, který opakovač přijímá venkovní anténou, v interiéru opět vyzařuje. Přijímač tak může sledovat aktuální status a po opuštění budovy bez nežádoucí prodlevy dále zjišťovat svoji polohu. Ale pozor, místo skutečné pozice bude receiver pokaždé ukazovat jen polohu venkovní antény, takže repeater nelze v budovách používat k navigačním účelům jako takovým. Velký užitek však přináší i tak a nemusí přitom sloužit jen potřebám záchranářů (na HW serveru jsme psali též GPS pod každou střechu, až do garáže).
Dnes už má GPS čip skoro každý telefon, foťák a najdeme ho třeba i v hodinkách. To je zboží, které je potřeba při prodeji předvádět a v servisu zase testovat. Stejně tak to bude platit u navigací ve vozidlech. A co teprve firmy, které u nás vyrábějí a dodávají prakticky cokoli s GPS čipem. Kdo jiný bude potřebovat vyvíjet a testovat více než oni!

Pomoc ze severu

Ať již pokrýváte malou kancelář nebo serverovnu sto metrů pod zemí, s GNSS opakovači Roger dostáváte do rukou řešení, které si snadno přizpůsobíte přesně podle svých potřeb. A to prosím můžete mít, slovy klasika, klidně i „tři střecha nad sebou“. Prohlédněte si ucelenou nabídku finského výrobce na www.gps-repeating.com(link is external) a v případě potřeby se dále inspirujte u domácího distributora, společnosti Ryston Macro Weil (www.mw.ryston.cz(link is external)).
Autor článku: Jan Robenek, 8. Březen 2016 – 12:00

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár