Ako Google ešte viac zrýchli svoj prehliadač Chrome


Nové beta verzia Google Chrome prináša ďalšie zrýchlenie, tentoraz s JavaScriptom.

google-chromeInternetový prehliadač Chrome si získal obľubu okrem iného hlavne svojou rýchlosťou. Google na vylepšeniach v tejto oblasti ale pracuje aj naďalej, v poslednej beta verzii prišiel „do rany“ kompilátor JavaScript kódu.

V8, ktorý sa stará o spracovanie JavaScriptu u Chrome, dostal významnú aktualizáciu. Tá spočíva v zmene spôsobu, akým sa kompiluje JavaScript kód rôznych webových aplikácií pri ich spustení.

Doteraz (a aj v súčasnej stabilnej verzii) funguje V8 tak, že kompilácia kódu sa odkladá až dovtedy, kým sa aplikácia prvý krát nespustí. Vtedy kompilátor zapracuje v rýchlom režime, aby sa výsledok dostavil čo najskôr. Ak sa ale spúšťanie určitých častí kódu často opakuje, siahne V8 po rôznych optimalizáciách, ktoré samozrejme potrebujú trocha viac času. Keďže je ale kompilovanie vykonávané v hlavnom výpočtovom vlákne, môže spôsobiť malé oneskorenia až zasekávanie samotných aplikácií.

Tento problém teraz Google rieši tak, že necháva kompilovať a optimalizovať JavaScript kód takpovediac „na pozadí“, vo vedľajšom programovom vlákne. Kompilácia a beh aplikácie tak prebiehajú zároveň, čo by sa malo odzrkadliť na výraznom zvýšení výkonu náročných aplikácií. Google hovorí napríklad o plynulejšom behu graficky náročného dema Epic Citadel.

Beta verziu prehliadača Chrome môžete sťahovať na odkaze.

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár