Apple vyvíja zariadenie, ktoré dokáže predpovedať infarkt


Podľa správy z médií vyvíja kalifornská spoločnosť zariadenie, ktoré by mohlo zachrániť mnoho životov. Apple chce „počúvať“ ako prúdi krv. Týmto spôsobom má odhaliť a varovať pred hroziacim infarktom.

San Francisco Chronicle informovali, že Apple v súčasnej dobe intenzívne skúma možnosti využitia nových zariadení v medicíne. Presnejšie povedané sa aktuálne skúma nová technológia senzorov, ktorá dokáže predpovedať srdcovú príhodu. Za týmto účelom si spoločnosť z kalifornského Cupertina povolala aj kapacitu v oblasti audio technológií, Tomlinsona Holmana.

Holman nie je nikto iný ako jeden zo spoluvynálezcov štandardu THX. Od roku 2011 pracuje pre Apple, kde má pod palcom výskum v oblasti medicíny. Apple chce totiž umožniť, aby ľudia mohli prostredníctvom zvuku krvného prietoku počuť relevantné nepravidelnosti.

Ďalšie podrobnosti San Francisco Chronicle neuviedli, ale už koncom januára sa vyskytli správy, podľa ktorých sa predstavitelia Apple stretli s úradníkmi zo Správy potravín a liečív (FDA), aby hovorili o možných „mobilných lekárskych aplikáciách“.

Podľa informácií z novín sa kalifornský podnik už v minulom roku stretol s Elonom Muskom, šéfom automobilky Tesla. Preto vznikli rôzne dohady aj o tom, že Apple sa zaujíma o Teslu.

Zatiaľ nie sú známe žiadne detaily, San Francisco Chronicle ale píše, že oba plány majú dočinenia s tým, že Apple zúfalo potrebuje nové pole pôsobnosti, pretože tablety a smartfóny z jeho dielne sa teraz predávajú pomalšie.

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár