Amazon pripravuje smartfón s 3D displejom


So smartfónmi sa roztrhlo vrece a už aj internetový gigant Amazon pripravuje svojho kandidáta na trh.

Ak teda Amazon naozaj vydá svoj smartfón, nebude to len obyčajný priemer a ďalší kus do počtu, už aj tak presýteného trhu so smartfónmi. Podľa anonymného zdroja z Wall Street Journal, internetový predajca pravdepodobne pripravuje smartfón s 3D displejom a technológiou „retina tracking“, ktorý dovoľuje zobrazovanie obrazu bez špeciálnych okuliarov s viditeľnosťou zo všetkých uhlov. Zdroj ďalej uvádza, že ovládanie smartfónu bude možné aj očami.

amazonsmartphone

Novinka by mala podporovať aj pripojiteľnosť 4G LTE a pod „kapotou“ by to všetko mali riadiť čipy od Qualcomm. Podľa zdroja od Wall Street Journal, to však neostane len pri jednom zariadení od Amazonu. Amazon má podľa doposiaľ dostupných informácií pracovať aj na streamovacích audio/video zariadeniach. Vývoj svojich zariadení robí spoločnosť pravdepodobne v továrni Cupertino označenej ako „Lab 126“. Projekty sú natoľko tajné, že aj interne sú známe len pod písmenami A, B, C a D. Audio/video zariadenia by mal Amazon spojiť so svojimi dostupnými streamovacími službami.

Audio zariadenie bude pravdepodobne spojené s novou službou Amazon music, ako konkurencia pre Pandora a Spotify. Video zariadenie, pravdepodobne set-top box bude spojené s Amazon Prime Instant Video. Povráva sa, že smartfón by mal uzrieť svetlo sveta niekedy v druhej polovici 2013. Žiadnu oficiálnu informáciu Amazon zatiaľ neuviedol. No isté je, že plánuje vážne konkurovať na trhu so spomínanými zariadeniami.

Zdroj: theregister.co.uk

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár