Apple predstavil plastový iPhone 5C a nový iPhone 5S


Apple práve predstavuje nový lacný iPhone 5C a nový 5S, teraz aj v zlatom prevedení.

Podľa očakávania mnohých a po nespočetných uniknutých fotografiách na internete dnes Apple predstavil nový iPhone 5C. Je plastový, farebný a má byť aj lacný.

Hardvér iPhone 5C je založený na iPhone 5, má procesor A6 a retina displej o uhlopriečkne 4″ s rozlíšením 1136x640px. Telo pozostáva z jedného polykarbonátového krytu, pod ktorým je oceľová výstuž. Apple bude ponúkať viacero farebných prevedení, všetky sa nesú vo veselých, živých odtieňoch. K tomu aj patrične „živé“ obaly za 29USD.

Ako fotoaparát prichádza do služby známy 8Mpix BSI senzor. Podpora sietí zahŕňa aj LTE, ako aj dual-band WiFi či BlueTooth 4.0. Kapacitne bude Apple ponúkať verziu s 16GB úložiskom a 32GB.

Konkrétne ceny zatiaľ v rámci prebiehajúcej prezentácie neboli oznámené (iba s viazanosťou u operátora).

Druhou veľkou novinkou je iPhone 5S, ktorá sa nesie hlavne v znamení nového čipu Apple A7. Ten prináša dvojnásobné zvýšenie procesorového aj grafického výkonu, a vôbec po prvý krát v smartfóne aj 64-bit architektúru. Samotný iOS 7, s ktorým pôjde nový iPhone do predaja, je už natívne 64-bit operačný systém so spätnou podporou 32-bit aplikácií. Čip má vyše jednu miliardu tranzistorov a poskytuje 40-násobne vyšší výkon ako prvý iPhone.
Popri A7 čipe je zabudovaný aj pohybový čip M7.

iPhone 5S bude dostupný v troch farebných verziách – čiernej, sivej a zlatej, všetky s hliníkovým telom. Prináša vylepšený obrazový senzor fotoaparátu s 15% väčšou aktívnou plochou, a päťdielnu optiku s f/2.2. Vynovený je aj blesk TrueTone, pribudla aj stabilizácia obrazu. Fotiť možno sériové snímky, ako aj spomalené zábery so snímkovou frekvenciou 120FPS.

Touch ID – je názov pre novú funkciu iPhone 5S, ktorá prináša zamkyanie a zabezpečenie smartfónu odtlačkom prsta. Snímač sa nachádza priamo v hlavnom tlačidle telefónu „Home Button“, okolo ktorého je kovový detekčný prúžok, takže na senzor netreba tlačiť. Priložením prsta sa dá tiež priamo nakupovať v iTunes.

iPhone 5S sa bude predávať vo vybraných krajinách (SLovensko medzi nimi nie je) od 20. septembra  v 16GB, 32GB a 64GB verziách. U nás najneskôr do decembra 2013.

Oficiálne fotografie a informácie výrobcu:

iPhone 5C – špecifikácie

 

iPhone 5S – špecifikácie


Zdroj: http://pc.zoznam.sk

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár