ASRock ukázal nové Intel Z170 základné dosky 1


Na Taiwane sa koná veľtrh Computex, na ktorom výrobcovia odhaľujú svoje najnovšie produkty. Svojou troškou prispel aj ASRock, ktorý ešte pred veľtrhom ukázal podobu nadchádzajúcich základných dosiek s čipsetom Intel Z170.
Procesory Skylake od Intel, ktoré už nedočkavo klopú na dvere, budú vyžadovať aj nové čipsety Z100 série. Z170 bude predstavovať najvyšší mainstream čipset, ktorý nahradí súčasný Z97. Spoločnosť ASRock ukázala 2 nové základné dosky a to konkrétne Z170 Extreme 7 a Z170 Fatal1ty Gaming 6.
Pozrime sa na prvú dosku Extreme 7. ASRock príliš detailov neprezradil a tak sú mnohé parametre dedukované iba z obrázkov. Vzhľadom na podporu pre Skylake procesory je paticou LGA 1151, ktorej sekundujú 4 DDR4 sloty. Pre disky poslúži 10 SATA3 portov alebo až 3 SATA Express. Luxusom sú až 3 Ultra M.2 sloty a miesto si našiel aj mini-PCIe slot. Doska nesie 2 interné USB 2.0 a 3.0 konektory. Grafické karty nasýtia 4 PCIe 3.0 x16 sloty. PCIe 3.0 x1 má doska 2. Zadný panel je vybavený slušne a okrem množstva USB portov poskytne aj 2 gigabitové RJ-45 porty. Niektoré zdroje tvrdia, že zadný panel tejto dosky ponesie aj USB 3.1 port typu C vyvedený z radiča tretej strany (pravdepodobne ASMedia). Tieto správy však neboli oficiálne potvrdené. Na obrázku môžeme ešte vidieť, že doska bude mať dvojicu BIOSov, diagnostický displej či Thunderbolt header. Napájanie VRM by malo zabezpečovať 13 fáz so súčiastkami Super Alloy.
Druhá doska bude primárne zameraná na hráčov. Rovnako ako predošlý model aj ona ponúkne rovnakú paticu, 4 DDR4 sloty a 13-fázové napájanie. Portov pre disky je menej, no 8 SATA3 portov a 2 SATA Express porty by mali stačiť aj náročnejším užívateľom. Poteší aj 1 M.2 slot využívajúci 4 PCIe 3.0 linky. Pre grafické karty sú k dispozícii 3 PCIe 3.0 x16 sloty, rovnakým počtom sú zastúpené aj krátke PCIe 3.0 x1 sloty. Nechýba dvojica BIOSov a diagnostický displej. Prítomnosť USB 3.1 na zadnom paneli sa nespomína.
Ceny či dátum uvedenia neboli oznámené, no viac informácii sa dozvieme možno na Computexe, kde predstavia svoje Z100 dosky aj iní výrobcovia.
Zdroj: techreport

Komentáre:

Komentárov


Zanechať komentár

Jedna myšlienka “ASRock ukázal nové Intel Z170 základné dosky