Nová séria AMD APU Carizzo prinesie úsporu energie a vysoký grafický výkon.


Spoločnosť AMD na prebiehajúcom Computex 2015 predstavila nové procesory A-série známe aj pod označením Carizzo. Budú ohľaduplné k batérii notebookov a prinesú vysoký grafický výkon.
AMD týmito procesormi cieli na mainstream kategóriu notebookov v cenovej hladine 400-800€, nakoľko podľa spoločnosti predstavuje tento segment trhu oblasť, z ktorej má firma najväčšie zisky a počty predaných kusov. Je tak logické, že sa AMD sústreďuje práve na túto kategóriu.
Nové Carizzo procesory majú priniesť úsporu energie, ktorej nie je v notebookoch v režime na batériu nazvyš. AMD tvrdí, že nové čipy predlžia výdrž na batériu dvojnásobne oproti predchodcom a to aj pri pozeraní videa či hraní hier. Procesory sú tiež optimalizované pre Windows 10 a DirectX 12 API.
O grafický výkon je tiež postarané vďaka integrovaným Radeon R7 grafickým jadrám. Zároveň pôjde o prvé mainstream procesory, ktoré obsahujú hardvérové dekódovanie H.265/HEVC videa, ktoré je nasledovníkom H.264 štandardu. Nové Carizzo procesory budú mať najviac 4 Excavator jadrá a 8 blokov pre grafickú časť. Obe časti sú vyrábané 28nm procesom.
AMD to však nebude mať ľahké pretože procesory s podobným zameraním oznámil včera aj Intel. Jeho Broadwell-H čipy majú cenu od 220€ po 560€ čo je pomerne veľa a AMD tak môže konkurovať nižšou cenou. AMD hovorí, že počítače s novými APU prídu na trh skôr a to ešte tento mesiac, zatiaľ čo nové Intel procesory uvidíme v počítačoch do 2 mesiacov.
Zdroj: engadget

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár