Audio firma Marshall prekvapuje a uvádza smartfón pre ( audiofilov ) 1


Kvalitný zvukový čip, regulácia hlasitosti kolieskom, dva predné reproduktory a dvojica audio jackov. Zaujímavá výbava, ktorou sa smartfón od Marshall určite odlišuje od ostatných.
Vyrábať smartfóny nie je výsadou iba etablovaných značiek ako Apple, Samsung, HTC a podobne. Tento týždeň ste mohli zaznamenať reinkarnáciu značky Commodore v podobe smartfónu a teraz sa na trh so smartfónmi chystá ďalší nový výrobca. Je ním Marshall, ktorý je známy najmä produkciou kvalitného audio príslušenstva.
Novinka má názov Marshall London a okrem kvalitného zvuku lahodí aj oku. Zaujímavý elegantný dizajn je podtrhnutý najmä zadnou koženou stranou a zlatými prvkami v podobe tlačidla a 2 jackov na vrchnej strane. Niekomu môžu prekážať trošku väčšie rozmery 149,4×74,6×9,8mm s hmotnosťou 145g.
Čo sa týka „ne-audio“ špecifikácii, tie sú na dnešnú dobu priemerné. Smartfón poskytne 4,7“ IPS LCD displej, 64-bitovú SoC Qualcomm 410 (MSM8916) s taktom 1,2GHz, 2GB RAM a 16GB vstavenej pamäte rozšíriteľnej cez microSD karty. Fotky bude možné vyrábať zadným 8Mpx fotoaparátom, alebo predným 2Mpx. Zariadeniu vdýchne život batéria s kapacitou 2500mAh.
Zatiaľ nič moc, však? To najzaujímavejšie však ešte len začína. Aby bol zabezpečený kvalitný  a dostatočne hlasný prejav zvuku nielen pri počúvaní cez slúchadlá, osadil výrobca smartfón rovno dvojicou reproduktorov s rozmermi 13x18mm s „vylepšenou hlasitosťou a basami“. Okrem toho má smartfón 2 MEMS mikrofóny s aktívnym potláčaním zvuku. Pre ovládanie hlasitosti je dokonca na bočnej strane pozlátené koliesko.
Na hornej hrane telefónu sú rovno dva 3,5mm jacky takže môžete svoju hudbu počúvať s ďalším človekom. Medzi týmito výstupmi je pozlátené tlačidlo M-button, ktoré okamžite spúšťa hudobnú aplikáciu. O kvalitu celého audia sa postará kvalitný zvukový čip Wolfson WM8281.
Operačným systémom je Android Lollipop 5.0.2 s vlastnou hudobnou aplikáciou. Prítomné sú aj aplikácie DJApp a LoopStack pre nahrávanie. Aby toho nebolo málo, Marshall k smartfónu pribaľuje slúchadlá Marshall Mode. Ak vás smartfón Marshall London zaujal môžete si ho už teraz predobjednať za asi 535€. Prvé dodávky by mali byť expedované 17. augusta.
 
Zdroj: phonearena

Komentáre:

Komentárov


Zanechať komentár

Jedna myšlienka “Audio firma Marshall prekvapuje a uvádza smartfón pre ( audiofilov )