Commodore sa vracia v podobe smartfónu


Najväčšie roky slávy má už Commodore dávno za sebou. Teraz sa však táto značka objaví na modernom smartfóne s Androidom.
O počítačoch Commodore ste už zrejme počuli. V 80-tych rokoch patrili k najpredávanejším za čo hovorí viac 10 miliónov predaných 8-bitových počítačov Commodore 64. Roky úspechov a slávy však pominuli a v roku 1994 prestala spoločnosť Commodore existovať. Značka však nie a momentálne patri britskej spoločnosti Commodore Business Machines Limited, ktorú vlastní dvojica talianskych podnikateľov.
Teraz sa táto spoločnosť rozhodla oprášiť značku Commodore a to pomocou smartfónu Commodore PET. Pôjde o moderné zariadenie s operačným systémom Android 5.0 Lollipop. Netradičnou súčasťou softvérovej výbavy však budú aj emulátory VICE C64 a Uae4II2-SDL Amiga pre spúšťanie retro hier pre Commodore 64 a Amiga.
Čo sa hardvérovej výbavy týka, smartfón nebude zaostávať za konkurenciou. Commodore PET ponúkne totiž 5,5“ IPS FullHD displej (1920x1080px) a procesorom bude 64-bitový, 8-jadrový MediaTek s taktom 1,7GHz. Nebude chýbať 13Mpx zadný fotoaparát (f/2.0) a 8Mpx predný. Batéria bude mať kapacitu 3000mAh a prítomná bude podpora pre LTE a dual SIM.
K dispozícii budú hneď 2 varianty smartfónu, pričom jeden ponúkne 2GB RAM a 16GB úložisko pre súbory, ktoré môže byť rozšírené pomocou microSD kariet. Druhý model bude vyrábaný s 3GB RAM a 32GB vstavenej pamäte, ktorú bude taktiež možné rozšíriť. Oba smartfóny pritom budú už v balení obsahovať microSD kartu s kapacitou 32GB. Model s menším množstvom operačnej pamäte bude stať asi $300, zatiaľ čo druhý model bude štartovať s cenou približne $365.
Okrem toho by mal byť Commodore PET dostupný vo viacerých farbách. Nie je zatiaľ známe, kedy presne sa smartfón dostane na trh, no bude to už zrejme čoskoro. To, že sa nejedná o žiadny výmysel potvrdzuje aj známy portál Wired, ktorý už mal prototyp smartfónu v rukách a otestoval ho. Smartfón sa bude predávať v Európe (spomínajú sa zatiaľ krajiny ako Taliansko, Francúzsko, Poľsko a Nemecko) a v USA.
Zdroj: phonearena

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár