Crucial chce začať dodávať DDR4 pamäte ešte do konca roka


Nová generácia operačných pamätí DDR4 klope na dvere. Crucial, dcérska spoločnosť Micronu, tvrdí, že začne s dodávkami DDR4 pamätí ešte do konca tohto roka.

 

DDR4 pamäť má niekoľko výhod oproti súčasnej DDR3. DDR4 ponúkne dvojnásobnú hustotu čo znamená, že jeden pamäťový modul bude mať vyššiu kapacitu. Pamäťové čipy by mali mať menšie puzdrá, vďaka čomu sa ich na PCB zmestí viac a jeden modul tak môže mať kapacitu až 16GB. V zostave so štyrmi DIMM slotmi by ste tak mohli mať až 64GB operačnej pamäte. Základný takt pamäti bude až 2133MHz a vystačia si s napájaním 1.2V.
Hustota nie je jedinou výhodou. Crucial DDR4 pamäte sú viac ako 2 krát tak rýchlejšie ako DDR3 pričom spotrebujú o 20% menej energie. V bežných domácich podmienkach sa táto úspora na účte za elektrinu príliš neprejaví, avšak v serverových farmách áno. Úspora energie však môže mať pozitívny vplyv pre zariadenia na batériu. Notebook či tablet vám tak vydrží o pár minút dlhšie.
Spoločnosť Crucial hovorí: ,,S DDR4 pamäťami vo vašom systém sa pripravte na dvojnásobné rýchlejšie spracovanie dát, na rýchlejšie načítanie aplikácii, rýchle reakcie a na zvýšenú schopnosť pre multitasking. Ak si myslíte, že tablety, ultrabooky a desktopy dnešnej doby vyzerajú byť rýchle, pripravte sa na to, že budete unesení výkonom. Elektronika bude lepšia a rýchlejšia ako kedykoľvek predtým“. 
Možno trošku silné a marketingovo prehnané slová. V každom prípade DDR4 štandard už bol schválený organizáciou JEDEC. Ich objavenie na pultoch je tak iba otázkou času. Samozrejme k tomu treba ešte patričné dosky a procesory s podporou DDR4, takže reálne nasadenie je ešte stále pomerne ďaleko.

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár