DirectX 12 nebude vyžadovať novú grafickú kartu


Ako nVidia tak aj Microsoft potvrdili, že kvôli novému DirectX 12 si nebudete musieť kupovať novú grafickú kartu. Niektoré funkcie ju však budú vyžadovať.
Medzi rôznymi novinkami, ktoré so sebou prinesie nový Windows 10 je aj prítomnosť nového API DirectX 12. Po tomto oznámení sa začali šíriť informácie, že pre jeho využitie bude potrebná aj nová kompatibilná grafická karta. Nie je to však pravda i keď pre využitie niektorých funkcií DirectX 12 nová karta príde vhod.
„Aj keď zatiaľ nie sme pripravení uviesť všetky detaily ohľadom DirectX 12 môžeme povedať, že úzko spolupracujeme so všetkými našimi hardvérovými partnermi aby sme pomohli zaistiť, že väčšina moderných počítačov bude dobre pracovať s DirectX 12 a to vrátane nVidia Maxwell, Kepler a Fermi GPU, Intel Core procesorov 4. generácie a novšej a AMD GCN grafických kariet“, prezradil Microsoft. Na podrobnejšie informácie si budeme musieť počkať do GDC, ktorý sa koná začiatkom marca.
Pre využívanie základných funkcií DirectX 12 tak nemusíte kupovať najnovšiu grafickú kartu, to však už nemusí platiť pre využívanie pokročilejších funkcií a inštrukčných sad DirectX 12. V tomto prípade možno bude nutné vybaviť počítač novou grafickou kartou ak nVidia a AMD neimplementujú úplnú podporu DirectX 12 do svojich súčasných kariet.
Ako to nakoniec s DirectX 12 bude uvidíme neskôr, jedno je však isté. Kým bude uvedený Windows 10 a kým vzniknú nové hry využívajúce vlastnosti DirectX 12 pretečie ešte veľa vody a nad výmenou karty si tak hlavu ešte lámať nemusíte.

Stiahnite si ho sem.. 

Zdroj: polygon

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár