Elegantné Smart hodinky od LG


Elegancia a štýl, to sú dve hlavné zložky na ktoré LG apeluje so svojím novým produktom.

Trh s mobilnými telefónmi v poslednej dobe dosahuje stav presýtenia. Veľké technologické spoločnosti sa preto snažia svoj trh čo najviac rozšíriť. Dôkazom toho bol aj „boom“ takzvaných smart hodiniek. V krátkej dobe sa na trhu objavia aj prvé inteligentné hodinky od Applu. Ale skôr než Apple opäť zamieša trh sa konkurencia pokúša staré dobré Cupertino predbehnúť.

Spoločnosť LG nedávno predstavila nový produkt. Ide o hodinky s názvom G-Watch Urbane. Taktika LG je už od prvého pohľadu jasná. Hlavným problémom inteligentných hodiniek je ich vzhľad. Pre mnohých používateľov nie sú na pohľad príťažlivé a nepôsobia módne. Ťažko ich zladiť s elegantným outfitom. Našťastie LG prináša noblesu a eleganciu. Tie prezentuje aj vo svojej reklamnej kampani.

318

Naše oko poteší robustný pozlátený rám, kožený remienok či decentný ciferník. Zadná strana je čiernej farby a jej vzhľad pokrivkáva na viditeľných indukčných konektoroch pre bezdrôtové nabíjanie a monitoring srdcového tepu. Pokiaľ ide o softvér a jeho vlastnosti, ide o štandardný Android Wear. Nájdete tu teda všetky štandardné Android aplikácie s podporou všetkých funkcií. Hodinky majú 1,3 palcový P-OLED displej, ktorý vyzerá skvele a to najmä s predinštalovanou maskou hodiniek. Z hľadiska hardvéru nám ponúkajú procesor Qualcomm Snapdragon 400 s taktom 1,2 Ghz, 512 MB RAM a 4 GB internej pamäte.

Hodinky ponúkajú aj ďalšie pridané hodnoty ako napríklad barometer či akcelerometer. Ak sa vám stáva, že si hodinky ľahko namočíte nemusíte mať strach. Výrobca sľubuje vodotesnosť. Kapacita batérie prestavuje 410 mAh. Koniec koncov hodinky od LG nevyzerajú vôbec zle a určite si nájdu svoje uplatnenie na rukách mnohých biznismenov. LG má v úmysle odštartovať predaj už v tomto mesiaci. Cena je zatiaľ neznáma no možno dedukovať, že nepôjde o model tretej cenovej kategórie.

72

 

Zdroj: engadget

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár