Google predstavil svoj prvý vlastný tablet-Pixel C


Tablet, ktorý dostal označenie Pixel C, je vôbec prvým, ktorý bol navrhnutý a postavený výhradne spoločnosťou Google.
Nový 10-palcový Pixel C nemá za úlohu nahradiť Chromebook Pixel, ale priamo bojovať s konkurenciou ako je Microsoft Surface Pro 3 alebo iPad Pro od Apple. V tomto boji by im mala pomáhať odnímateľná smart klávesnica.
Spoločnosťou opísaná ako „inovatívna“, plnohodnotná klávesnica sa pripája k tabletu len pomocou magnetov. Netreba teda zapájať žiadne káble, klávesnica je induktívne nabíjaná pri zatvorení tabletu.
Pixel-C-Header
Nedočkali sme sa všetkých detailov, ktoré by sme chceli vedieť o tomto zariadení. S uvedením plnohodnotnej klávesnice sa však dá predpokladať, že cieľovou skupinou by mohli byť podnikatelia alebo aj študenti. Google by tak mohol odkrojiť svoj podiel z trhového koláča, ktorý zatiaľ patrí predovšetkým produktom Surface pre firmy a iPad pre študentov.
Zaujímavosťou je, že tablet Pixel C nebude bežať na operačnom systéme Chrome OS, ale na Androide 6.0 Marshmallow. Tablet sa bude predávať vo verziách 32GB a 64GB, čo je celkom málo v porovnaní s modelom Surface Pro 3m ktorý má až do 512GB.
Obsahovať bude USB typu C, ktorý sa postará o napájanie, prenos dát a pripojenie externej obrazovky. Predaj začne v období Vianoc, ceny boli stanovené na $499 (cca 447€) za 32GB verziu, $599 (cca 536€) za 64GB.
Zdroj: techradar

 

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár