Halloweenské prekvapenie: Microsoft prestane OEM partnerom dodávať Windows 7


windows-7-ultimate-features-and-review31. októbra oslavujú v USA Haloween, ktorý sa spája aj so sladkosťami a strašidlami. Jeden hororový scenár si pripravil aj Microsoft. Počnúc 31. októbrom prestane OEM partnerom dodávať všetky verzie operačného systému Windows 7 okrem Windows 7 Professional.
Nedávno sme prišli o oficiálnu podporu starého, no obľúbeného systému Windows XP a teraz nám Microsoft udelí ďalšiu ranu. Po 31. októbri prestane OEM partnerom ako Dell, HP, Lenovo a pod. dodávať operačné systémy Windows 7. Výnimku bude tvoriť iba Windows 7 Professional, ktorého dodávky Microsoft zatiaľ nepriškrti. Znamená to, že po vypredaní zásob s počítačmi či notebookmi s predinštalovaným systémom Windows 7 si už kúpime iba zariadenia so systémom Windows 8 resp. 8.1.
Toto ukončenie dodávok nastane presne rok potom, čo Microsoft ukončil dodávky krabicových Windows 7 do obchodov. Koniec dodávok pre OEM partnerov však neznamená koniec podpory. Microsoft bude aj naďalej dodávať aktualizácie pre všetky verzie systému Windows 7 a to až do 14. januára 2020. Dovtedy tak majú užívatelia čas zvyknúť si na Windows 8/8.1 alebo môžu počkať na Windows 9, ktorého predstavenie je za rohom. Verzia pre vývojárov by mala byť uvoľnená už na konci septembra.
Windows7_RTM_Aero_theme_for_XP_by_sid_craftyNajbližší významný dátum pre Windows 7 bude 13. január 2015, kedy bude tento operačný systém označený za ukončený a Microsoft viac nebude pokračovať v jeho vývoji. Na spomínaných záplatách však naďalej pracovať bude. To určite ocení mnoho zákazníkov nakoľko podľa Net Applications mal Windows 7 v auguste 2014 viac ako 50%-ný podiel na trhu.
Zdroj: theinquier

Komentáre:

Komentárov

Zanechať komentár